Kolagen a redukcja przebarwień. Co trzeba wiedzieć?

Kolagen to absolutny hit w dziedzinie kosmetologii przeciwstarzeniowej. Do tej pory kojarzony głównie ze zwalczaniem zmarszczek, a jaki ma wpływ na redukcję przebarwień cery?

Przebarwienia skóry twarzy to dla wielu osób dosyć drażliwy temat, nie tylko jest to bowiem nieestetyczny, ale również trudny do zwalczenia problem. Istnieje wiele sposobów, które mają za zadanie pomóc w uporaniu się z tą nieładną przypadłością, jednak od niedawna coraz więcej mówi się w tym kontekście o kolagenie. Czym on jest i jaki ma wpływ na redukcję przebarwień skóry twarzy?

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym pieknoznaturygarnier.pl

Czym jest kolagen?

Kolagen to białko fibrylarne, które jest jednym z głównych budulców komórek skóry. Stanowi kluczowy element tkanki łącznej i ścian międzykomórkowych. Odpowiada za połączenie komórek skóry ze sobą, ich siłę, sprężystość i gęstość. Zwykle jest wytwarzany przez organizm w wystarczającej ilości, ale wraz z wiekiem zmniejsza się synteza białek, więc stężenie kolagenu również ulega zmniejszeniu. Skóra stopniowo traci jędrność, zdrowy koloryt i młodzieńczy blask, w efekcie mogą pojawić się .

Warto wspomnieć, że włókna kolagenowe wykazują zdolność wiązania wody, co wpływa na prawidłowe nawilżenie skóry. Jednak to nie wszystko. Kolagen ma właściwości regeneracyjne i przyspiesza gojenie się ran. Dodatkowo sprzyja regeneracji tkanki łącznej, a przy utrzymaniu jej ilości na odpowiednim poziomie zwiększają się szanse na wygojenie się uszkodzeń bez widocznych blizn.

Kolagen i redukcja przebarwień

Skoro już wiesz jakie funkcje w skórze pełni kolagen to zapewne rozumiesz jakie skutki niesie ze sobą jego deficyt. W związku z tym można jasno stwierdzić, że uzupełnienie niedoborów kolagenu w skórze nie tylko poprawi jej ogólny wygląd i pomoże wygładzić zmarszczki, ale również wpłynie na redukcję przebarwień i wyrównanie kolorytu cery. Tutaj zapewne nasuwa ci się pytanie: jak uzupełnić niedobór tego białka w organizmie?

Kosmetyki z kolagenem

Najpopularniejszym i najszybszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w sprawdzone kosmetyki. Aby uzupełnić deficyt tego białka w organizmie, można wspomóc się kosmetykami zawierającymi w składzie naturalny . Regularne stosowanie tego typu specyfiku gwarantuje zadowalające rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

Przy systematycznym stosowaniu kremu z białkiem fibrylarnym obserwuje się następujące efekty:

  • spowolnienie procesów starzenia się skóry właściwej;
  • stymulację funkcji samoodmładzania;
  • silne nawilżenie,
  • napiętą skórę twarzy;
  • redukcję zmarszczek mimicznych i starczych;
  • niwelację blizn;
  • eliminację przebarwień cery;
  • poprawę owalu twarzy;
  • polepszenie ogólnego kolorytu cery;
  • zapobieganie opadaniu górnych powiek.

Suplementy diety z kolagenem

Na rynku są również dostępne suplementy diety zawierające kolagen, jednak wydaje się, że stosowanie kremów bezpośrednio na skórę twarzy przynosi szybsze i lepsze rezultaty. Niemniej, jednak jeżeli masz wątpliwości, to skonsultuj to z lekarzem lub kosmetologiem.

Przebarwienia a zdrowie

Nie można zapominać, że przebarwienia skóry często są objawem poważnych chorób skórnych, dlatego zawsze warto zasięgnąć w tej kwestii opinii specjalisty ds. dermatologii i chorób skórnych.

Kolagen wykazuje pozytywny wpływ na redukcję i zapobieganie powstawaniu przebarwień cery. Dlatego z wiekiem, kiedy jego naturalna produkcja spada, warto sięgnąć po kosmetyki, które pomogą uzupełnić ilość białka w tkankach skóry. W efekcie cera twarzy odzyska prawidłowy koloryt, zmarszczki staną się mniej widoczne, a skóra będzie jędrniejsza.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *