Liposukcja to niejedyny sposób na pozbycie się tłuszczu z brzucha

Liposukcja wydaje się prostym sposobem na pozbycie się tłuszczu z brzucha, ponieważ polega na jego bezpośrednim usunięciu z organizmu. Jest to skuteczny zabieg wyszczuplający, jednak dość inwazyjny i wymagający długiej rekonwalescencji, przez co nie każdy może sobie na niego pozwolić. Wyjaśniamy, na czym polega liposukcja brzucha oraz jakie nieinwazyjne zabiegi mogą ją zastąpić.

Nam czym polega liposukcja brzucha?

Zabieg odsysania tłuszczu pozwala na osiągnięcie niemal natychmiastowego efektu wyszczuplenia brzucha. Nowoczesne metody liposukcji są mniej inwazyjne w porównaniu do klasycznej liposukcji. Przykładem jest liposukcja wodna, z której można skorzystać w Klinice La Perla SPA w Rzeszowie. Dzięki zastosowaniu strumienia płynu do oddzielenia tkanki tłuszczowej od otaczającej ją tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i nerwów, możliwe jest precyzyjne wymodelowanie kształtu brzucha bez ryzyka poważnych powikłań. Dodatkową zaletą tej metody liposukcji jest to, że nie uszkadza odsysanych komórek tłuszczowych, dzięki czemu można je ponownie wykorzystać w zabiegu lipotransferu, który pozwala np. na powiększenie biustu własnym tłuszczem. Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego przez około 2–4 tygodnie. Okres rekonwalescencji trwa w sumie około miesiąca. Liposukcja jest zabiegiem jednorazowym, a efekt redukcji tłuszczu z brzucha jest trwały.

Niechirurgiczne alternatywy dla liposukcji

Mało inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii to również sposób na wyszczuplenie brzucha, choć ich efekty nie są aż tak spektakularne, jak po odsysaniu tkanki tłuszczowej. Procedury potocznie nazywane liposukcją bez skalpela dedykowane są osobom, które chcą wymodelować ciało, unikając interwencji chirurgicznej i długiej rekonwalescencji.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na wyszczuplenie brzucha i talii poprzez „rozpuszczenie” komórek tłuszczowych. Lekarz wstrzykuje pod skórę preparat na bazie fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu – substancji naturalnych, bezpiecznych, powodujących rozkład tłuszczów złożonych na prostsze. Iniekcja uruchamia proces lipolizy, który odbywa się w ciągu około trzech tygodni. Uwolnione tłuszcze proste transportowane są do wątroby, skąd usuwane są z organizmu. Jeśli nadprogramowej tkanki tłuszczowej jest niewiele, zwykle wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać optymalne efekty. W innych przypadkach zalecane są 2–4 zabiegi. Dzięki kriolipolizie można stracić około 4–5 cm w obwodzie talii.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa jest w stanie dotrzeć nawet do głęboko położonej tkanki tłuszczowej. Zabieg pozwala nie tylko na wyszczuplenie brzucha, ale również napięcie skóry i redukcję cellulitu zlokalizowanego na tym obszarze. Zabieg falą uderzeniową uruchamia w tkankach takie procesy, jak: lipoliza, drenaż limfatyczny, produkcja kolagenu, a to wszystko bez naruszania ciągłości skóry. Procedura jest praktycznie bezinwazyjna. Chociaż pierwsze efekty można zauważyć już po jednej sesji, należy wykonać serię zabiegów, aby uzyskać wyraźne i długotrwałe rezultaty.

Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się tłuszczu z brzucha, wybierz się do renomowanej kliniki medycyny estetycznej – sprawdź na stronie www.findbeauty.expert.com.

Artykuł promocyjnyPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *