Czy warto zdecydować się na liposukcję ultradźwiękową?

liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to szczególny rodzaj liposukcji, który polega na wstępnym rozbiciu tkanki tłuszczowej i jej rozluźnieniu, dzięki czemu można ją skutecznie i bezpiecznie usunąć. Zastosowanie ultradźwięków pozwala też na obkurczenie i ujędrnienie leczonego obszaru, a odessany tłuszcz można wykorzystać w zabiegu lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej). Wyjaśniamy, dlaczego warto rozważyć liposukcję kawitacyjną, jeśli chcesz trwale i skutecznie wymodelować ciało.

Na czym polega odsysanie tłuszczu z pomocą ultradźwięków?

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg odsysania tkanki tłuszczowej wspomagany przez energię kawitacyjną. Technologia ultradźwiękowa o wysokiej mocy jest w stanie rozbić wiązania między komórkami tłuszczowymi, co ułatwia oddzielenie ich od innych tkanek. Zabieg Vaser Lipo dostępny w Klinice Miracki w Warszawie to precyzyjny i minimalnie inwazyjny rodzaj liposukcji, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej metody odsysania tłuszczu.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej wykonywany jest przez chirurga. Rozpoczyna się od wykonania nacięć w skórze, przez które wprowadzana jest kaniula. Najpierw aplikowane jest znieczulenie (najczęściej ogólne, rzadziej miejscowe), a następnie lekarz umieszcza sondę, emitującą ultradźwięki. W sposób delikatny i niezwykle dokładny tłuszcz zostaje oddzielony od otaczających go tkanek do stanu półpłynnego. Powstała emulsja odsysana jest przy pomocy kaniuli i specjalnej pompy.

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg o niskim ryzyku powikłań. Ale to nie znaczy, że po zabiegu nie wystąpią, żadne objawy niepożądane. Częste skutki uboczne to: siniaki, ból w miejscu odsysania tłuszczu, blizny po nacięciu skóry, obrzęk utrzymujący się do 2 tygodni po zabiegu. Bardzo ważne jest, aby po liposukcji przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza: stosować przepisane preparaty wspomagające gojenie się ran pozabiegowych, nosić ubranko uciskowe, odpowiednio nawadniać organizm.

Dla kogo liposukcja ultradźwiękowa?

Idealnym kandydatem do liposukcji ultradźwiękowej jest osoba o prawidłowej masie ciała lub nieznacznej nadwadze, zdrowa, niepaląca i niemająca problemów z krzepnięciem krwi. Liposukcja kawitacyjna nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki. Po zabiegu nie stracisz na wadze, ale zauważysz znaczny ubytek tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów ciała. Liposukcję Vaser Lipo można wykorzystać do kształtowania różnych obszarów: 

  • brzucha, 
  • boczków, 
  • kolan, 
  • podbródka, 
  • ramion,
  • klatki piersiowej.

Przeciwwskazaniem jest znaczny nadmiar luźnej skóry w obszarze zabiegowym, spowodowany np. dużą utratą masy ciała. Liposukcji kawitacyjnej nie wykonuje się w miejscach, gdzie występują rozległe rozstępy. Jeśli nie jesteś pewien, czy zabieg ten jest odpowiedni dla Ciebie, najlepiej umów się na konsultację w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej.

Jakich efektów spodziewać się po zabiegu Vaser Lipo?

Dzięki usunięciu nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej po liposukcji ultradźwiękowej zauważysz wyraźne wyrzeźbienie sylwetki. Optymalne rezultaty pojawią się po około 3-6 miesiącach. Przy jednoczesnej zmianie diety i stylu życia, osiągnięte wyniki są trwałe. Po zabiegu liposukcji trzeba utrzymywać dietę i regularnie ćwiczyć, aby organizm nie zgromadził nowych złogów tłuszczu.

Badania pokazują, że liposukcja ma również wpływ na metabolizm, co ułatwia spalanie pozostałej w organizmie tkanki tłuszczowej i pogłębianie się efektu wyszczuplenia nawet jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu. Niewielkie badanie z 2017 roku wykazało, że mężczyźni z nadwagą, którzy przeszli liposukcję Vaser Lipo poprawili wrażliwość na insulinę w ciągu kilku miesięcy po zabiegu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *