Jaki pilnik pomaga w regeneracji paznokci?

Jak przygotować się do zabiegu HydroFacial

Więc zdecydowałeś się zainwestować w nowy pilnik, ale nie jesteś pewien, który będzie najlepszy do regeneracji paznokci. Istnieją pilniki piankowe, styropianowe, drewniane i w wersji sanityzowanej. Jak rozpoznać, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy?

Pianka

Piankowy pilnik do regeneracji paznokci składa się z rdzenia z elastycznej gąbki, na który bezpośrednio natryskiwany jest materiał ścierny. Nie ma papierowej krawędzi, a piankę można łatwo zdezynfekować i użyć ponownie tyle razy, ile potrzeba. Ten pilnik jest najlepszy do wygładzania i wykańczania paznokci, ale nie jest idealny do ciężkiego kształtowania.

Ziarnistość pilnika do paznokci różni się znacznie w zależności od pilnika, a im wyższa liczba ziarnistości tym gładsza będzie powierzchnia. Na przykład jednocalowy kwadrat wypełniony 100 ziarnami piasku będzie szorstki; jednocalowy kwadrat wypełniony 240 ziarnami piasku będzie gładki. Im większa ziarnistość, tym mniejszy wpływ ma pilnik na powierzchnię paznokcia i pozostawia ją bardziej gładką po opiłowaniu.

Jakość ma znaczenie, dlatego kluczowe jest kupienie pilnika klasy profesjonalnej. Dobrej jakości pilnik będzie służył przez długi czas i będzie chronił dłonie i paznokcie Twoich klientów przed urazami. Na szczęście ceny tych plików nie są zbyt drogie, a można dostać dobry za mniej niż 10 dolarów.

Polistyrenowe pliki do regeneracji paznokci wykonane są z wysokoudarowego polistyrenu, który jest bardziej elastyczny niż drewno. Materiał ten jest często pokryty pianką polietylenową w plikach amortyzowanych i jest lepszym wyborem niż drewno z wielu powodów. Wśród nich jest to, że przenosi więcej drgań na rękę technika niż drewno. Najlepiej używać go do wykańczania i wygładzania paznokci, ale nie do ciężkiego kształtowania.

Polistyren jest termoplastycznym tworzywem sztucznym, które zachowuje się jak elastomer. Jest trwały, elastyczny i ma doskonałą jakość powierzchni. Nie ulega jednak biodegradacji i jest bardzo wrażliwy na fotoutlenianie. Produkty komercyjne często zawierają stabilizatory światła, aby zapobiec utlenianiu i degradacji.

Drewno

Drewniany pilnik pomaga w regeneracji paznokci, ale pilnik musi być odpowiednio czyszczony. Należy go szczotkować z kurzu i czyścić co najmniej raz w tygodniu. Drewniane pilniki mają ziarna, które przyciągają brud, więc regularne czyszczenie jest konieczne. Niektórzy specjaliści od paznokci wyrzucają swoje pilniki zanim trzeba je wymienić, ale lepiej dobrze traktować swoje pilniki, aby służyły dłużej. Uczyń czyszczenie częścią swojej cotygodniowej rutyny sanitarnej i dokładnie wyczyść swoje pilniki za pomocą delikatnej szczotki.

Pilnik gąbkowy to kolejny rodzaj pilnika, który pomaga w regeneracji komórek paznokcia. Pilniki te są wykonane w tej samej technologii co biały blok polerski, ale materiał ścierny jest rozpylany bezpośrednio na piankę, a nie na sam paznokieć. Dzięki temu są one delikatniejsze dla paznokcia, dlatego też idealnie nadają się do wykańczania i wygładzania paznokci, ale nie do ich mocnego kształtowania.

Kupując pilnik do paznokci, wybierz ten o odpowiedniej ziarnistości. Pilnik o ziarnistości 100 nadaje się do nadawania kształtu ścianom bocznym, natomiast pilnik o ziarnistości 180 jest lepszy do konturowania całego paznokcia. Wybór pilnika o odpowiedniej ziarnistości spowoduje dużą różnicę w kształcie paznokcia. Łatwo jest też kupić pilnik drewniany, który ma grubszą ziarnistość.

Pilniki sanityzowane

Pilniki sanityzowane do regeneracji paznokci mogą być wygodną alternatywą dla pilników jednorazowych. Narzędzia te mogą być sterylizowane i są dostępne w różnych rozmiarach i z różnych materiałów. Kilka z nich posiada wyściełaną poduszkę, która chroni paznokieć. Inne są wykonane z metalu, ceramiki lub szkła. Niezależnie od materiału, ważne jest, aby wybrać odkażony pilnik.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *