Jak używać obcinacza do paznokci

Jak używać obcinacza do paznokci

Obcinacz do gwoździ ma dwa ostrza, które mają dwa cale długości. Kiedy go używasz, wkładasz paznokieć między ostrza i naciskasz dźwignię, aby go przeciąć. Po obcięciu paznokcia musisz zadbać o to, aby paznokcie były suche. Kiedy już to zrobisz, możesz założyć parę rękawiczek i utrzymać swoje ręce w czystości.

Używanie pilnika do paznokci zamiast obcinacza

Używanie pilnika do paznokci zamiast obcinania paznokci może pomóc w uniknięciu złamań. Najlepiej jest spiłowywać delikatnymi ruchami i unikać zbyt mocnego dociskania pilnika. Możesz użyć pilnika do szkła float lub pilnika wykonanego z papieru ściernego.

Podczas gdy frezy i pilniki są bardzo przydatne do kształtowania krawędzi paznokci, nie należy używać metalowych pilników do paznokci naturalnych. Metalowe pilniki są bardzo ścierne i mogą rozdrapywać paznokcie jeśli nie będziesz uważać. Dlatego też profesjonalne manicurzystki zalecają używanie narzędzi przeznaczonych do pielęgnacji paznokci. Narzędzia te mogą być droższe, ale nie spowodują rozdarcia naturalnych paznokci.

Używanie uchwytu w kształcie cęgów

Uchwyt w kształcie cęgów umożliwia mocny, wygodny chwyt, co jest szczególnie pomocne w przypadku artretyzmu dłoni. Tego typu rękojeści nadają się zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych, a ich konstrukcja zmniejsza nacisk na dłonie i palce. Tego rodzaju nożyczki są również wyposażone w mechanizm blokujący, który zapewnia pewny chwyt i czyste cięcie.

Aby użyć uchwytu w kształcie szczypiec, należy najpierw chwycić obcinaczkę prawą ręką, tak aby dźwignia opierała się na palcu wskazującym. Następnie należy owinąć uchwyt wokół palców, aby się nie wyślizgnął. Prawidłowe używanie obcinacza do paznokci oznacza, że ostrza są umieszczone wokół paznokcia, ale powinny być umieszczone z dala od płytki, gdzie paznokieć styka się ze skórą.

Unikanie quick

Obcinacza do paznokci należy używać ostrożnie i unikać quick cut. Najlepiej stosować lekki lub średni nacisk i w miarę możliwości unikać quick. Przed przycięciem paznokcia psa należy zwizualizować efekt końcowy paznokcia. Jeśli jest biały lub jasny, możesz użyć różowej kropki, aby zaznaczyć koniec paznokcia. Paznokieć w czarnym lub ciemnym kolorze będzie wymagał mocniejszego nacisku.

Obcinanie paznokcia zbyt krótko może odsłonić quick. Może to być bolesne i spowodować krwawienie. Ponadto może odsłonić naczynie krwionośne lub nerw, co może prowadzić do infekcji. Jest to również szkodliwe dla zdrowia psa, dlatego podczas przycinania paznokci należy zachować szczególną ostrożność.

Utrzymywanie paznokci w suchości

Utrzymywanie paznokci w suchości podczas używania narzędzia do manicure jest ważnym krokiem w pielęgnacji paznokci. Ważne jest, aby utrzymać paznokcie suche, aby uniknąć obcinania ich ostrymi krawędziami. Używanie pilnika do wygładzania paznokci może pomóc w zapobieganiu powstawania poszarpanych krawędzi. Możesz użyć pilnika do paznokci lub pumeksu aby wygładzić krawędzie, ale pamiętaj aby paznokcie były suche. Zacznij od opiłowania boków paznokci, a następnie przejdź do środka. Opiłowuj paznokcie powoli i lekko, wykonując konsekwentne ruchy.

Kolejnym ważnym krokiem jest ochrona skórek. Twoje skórki chronią korzeń paznokcia i ich wycięcie może spowodować infekcję. Infekcje spowodowane uszkodzonymi skórkami mogą się długo goić.

Unikanie nadmiernego opiłowywania

Nadmierne opiłowywanie paznokci może je osłabić i spowodować ich łamanie. Opiłowując paznokcie, trzymaj pilnik płasko przy paznokciu, a nie pod kątem. W ten sposób unikniesz przerzedzenia końcówek paznokci. Pomoże to zapobiec osłabieniu paznokci, co zwiększa prawdopodobieństwo ich złamania.

Innym powszechnym mitem dotyczącym opiłowywania naturalnych paznokci jest to, że należy je opiłowywać tylko w jednym kierunku. Jednak ostatnie badania obaliły to przekonanie. Zamiast tego należy opiłowywać każdy obszar raz i stosować regularną rutynę opiłowywania.

Unikanie infekcji

Używając obcinacza do paznokci zawsze należy upewnić się, że ostrze jest zdezynfekowane po każdym użyciu. Pomoże to uniknąć infekcji i ochroni Twoją rodzinę przed jej długotrwałymi skutkami. Należy również często myć ręce, zwłaszcza po użyciu obcinacza do paznokci. Możesz również zastosować przeciwgrzybiczy puder do stóp na stopy po kąpieli. Dobrym pomysłem jest również noszenie pojemnych butów, ponieważ pozwolą one Twoim stopom oddychać. Upewnij się również, że nie nosisz butów, które sprawią, że Twoje stopy będą mokre. Jeśli musisz przebywać w miejscu publicznym, załóż sandały pod prysznic lub przebierz się w czystą parę skarpet przed wejściem na teren.

Innym częstym zakażeniem spowodowanym przez obcinacze do paznokci jest Staphylococcus aureus. Infekcja ta zwykle zaczyna się w fałdzie skóry u podstawy paznokcia i może prowadzić do obrzęku i ropnego zapalenia. Jeśli nie jest leczona, może przejść w ciężką infekcję, która wymaga leczenia. Infekcją tą można się również zarazić jeśli obetniemy paznokcie zbyt krótko.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *