Jak naturalnie przyspieszyć wzrost paznokci

Jak naturalnie przyspieszyć wzrost paznokci

Istnieje kilka naturalnych sposobów na przyspieszenie wzrostu paznokci. Niektóre z tych metod obejmują sok z cytryny, płatki owsiane i suplementy kolagenowe. Możesz również spróbować ciepłej kąpieli zawierającej jod lub sól. Sok z cytryny działa również w celu wzmocnienia paznokci. Wystarczy nałożyć miąższ na paznokcie i pozwolić mu się moczyć przez kilka minut. Po tym czasie nałóż krem odżywczy. Płatki owsiane

Jedzenie płatków owsianych to świetny sposób na szybszy wzrost paznokci. Zawiera dużo białka, które jest niezbędne do budowy silniejszych paznokci. Ponadto zawiera biotynę, aminokwas, który wzmacnia paznokcie. Wykazano również, że pomaga zapobiegać ich łamaniu. Według najnowszych badań, pokarmy bogate w biotynę poprawiają grubość paznokci o 25%.

Owsianka jest również bogata w cynk i miedź, dwa składniki odżywcze niezbędne do utrzymania silnych paznokci. Co więcej, jest pyszna i można ją łatwo dodać do codziennej diety. Ponadto, inne zdrowe wybory żywnościowe, które mogą zwiększyć wzrost paznokci obejmują nasiona słonecznika, które są bogate w mangan, cynk i witaminę E. Możesz jeść te nasiona w sałatkach lub upiec je, aby uzyskać pyszną przekąskę.

Sok z cytryny

Sok z cytryny zawiera przeciwutleniacze, które sprzyjają wzrostowi zdrowych paznokci. Złuszcza również skórki, dzięki czemu paznokcie są gładsze i mocniejsze. Ma również właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Sok z cytryny jest również dobrym rozwiązaniem w leczeniu zapachu czosnku. Należy codziennie nakładać mieszankę na paznokcie i dobrze ją masować, aby zapewnić jej wchłonięcie.

Sok z cytryny zawiera witaminę C, która pomaga we wzroście mocniejszych i dłuższych paznokci. Można go nakładać bezpośrednio na paznokieć za pomocą wacika lub plasterka cytryny. Nakładany na paznokieć przez około 15 minut dziennie, jest świetnym środkiem na skórki. Należy jednak koniecznie stosować sok z cytryny z umiarem, ponieważ może on być drażniący dla skóry. Ważne jest również, aby wziąć radę lekarza przed użyciem soku z cytryny na paznokciach. Jednak wielu czytelników zgłosiło sukces przy użyciu tego środka.

Suplementy kolagenowe

Kolagen jest aminokwasem występującym w organizmie, który jest niezbędny do tworzenia tkanek, takich jak skóra i paznokcie. Dobry suplement kolagenowy może pomóc Ci zwiększyć ilość kolagenu w organizmie, co będzie sprzyjać wzrostowi paznokci. Przyjmowanie suplementu kolagenowego każdego dnia może pomóc Twoim paznokciom rosnąć szybciej i zdrowiej.

W niedawnym badaniu stwierdzono, że przyjmowanie suplementu kolagenowego może pomóc we wzmocnieniu paznokci. Osoby, które przyjmowały suplementy przez pięć miesięcy doświadczyły jędrniejszych i twardszych paznokci. Należy jednak pamiętać, że badanie zostało przeprowadzone na zdrowych dorosłych i nie obejmowało pacjentów z poważnymi schorzeniami. Jod

Jod jest doskonałym sposobem na wzmocnienie i wzrost długich paznokci. Pomaga również zmniejszyć łamliwość. Jest również skuteczny w leczeniu infekcji grzybiczych płytki paznokciowej. Można go nabyć w lokalnej aptece w bardzo niskiej cenie. Jest bezpieczny i może być stosowany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Jod pomaga zapobiegać namnażaniu się bakterii chorobotwórczych. Twoje ręce są pożywką dla tych mikrobów, które mogą wywoływać choroby paznokci. Samo mycie rąk nie wystarczy, aby zmniejszyć ryzyko, zwłaszcza jeśli masz skłonność do chorób paznokci. Osoby, które cierpią na osłabioną odporność są szczególnie podatne na choroby paznokci.

Jod znajduje się w wielu produktach spożywczych, w tym w owocach morza, drobiu, warzywach i roślinach strączkowych. Najlepiej wchłania się, gdy jest połączony z witaminą C i fluorem. Pokarmy bogate w te składniki odżywcze to ryby, kurczak oraz świeże owoce i warzywa.

Terapia parafinowa

W przeciwieństwie do mieszków włosowych, które zawierają sieć naczyń krwionośnych i receptory bólu, płytka paznokciowa nie posiada takiej tkanki. Dzięki temu można ją poddać obróbce mechanicznej bez wywoływania bólu. Zabieg ten pomoże przyspieszyć wzrost paznokci nawet o jeden milimetr na tydzień. Należy jednak pamiętać, że nie można przyspieszyć wzrostu paznokci na widocznej części płytki. Główne działanie zabiegu skierowane jest na korzeń, w którym zachodzą ważne procesy biologiczne.

Proces parafinoterapii polega na nakładaniu na określone części ciała substancji zwanej parafiną. Parafina jest woskiem o naturalnych właściwościach leczniczych. Po nałożeniu na skórę szybko twardnieje i tworzy powłokę ochronną. Jej większa pojemność cieplna powoduje, że efekt na skórze utrzymuje się dłużej. Celem terapii parafinowej jest leczenie lub zapobieganie różnym chorobom, a zabieg jest często zalecany przez lekarza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *