Jak kolagen pomaga w regeneracji paznokci

Jak kolagen pomaga w regeneracji paznokci

Kolagen jest aminokwasem, który zawiera szereg właściwości pomagających wzmocnić i zregenerować paznokcie. Jego peptydy są również znane z tego, że wzmacniają paznokcie. Ponadto kolagen pomaga również organizmowi w produkcji nowych komórek skóry, a jeśli te komórki są zdrowe, pomagają w regeneracji nowych paznokci.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z medycynaestetycznainstytut.pl

Bioaktywne peptydy kolagenowe

Bioaktywne peptydy kolagenowe to suplement doustny, który wpływa na syntezę kolagenu w skórze. Badania wykazały, że poprawiają nawilżenie i teksturę skóry oraz zwiększają wytrzymałość tkanek łącznych. Ponadto wykazano, że doustne peptydy kolagenowe poprawiają stan paznokci.

W jednym z badań stwierdzono, że bioaktywne peptydy kolagenowe poprawiają wzrost paznokci o 12% i zmniejszyły liczbę złamanych paznokci o 42%. Ponadto 88% uczestników zauważyło znaczną poprawę stanu swoich łamliwych paznokci. Kuracja była wysoce skuteczna, a rezultaty były widoczne po czterech tygodniach. Co więcej, uczestnicy byli zadowoleni z rezultatów.

Arginina

Arginina i kolagen są zarówno niezbędne do wzrostu zdrowych paznokci. Te dwa aminokwasy przenoszą tlenek azotu do łożyska paznokcia, co sprzyja wzrostowi paznokci. Możesz jeść pokarmy bogate w kolagen, takie jak wołowina, kurczak, ryby, fasola i jajka lub możesz przyjmować suplementy.

Te dwa aminokwasy mogą również pomóc w produkcji tlenku azotu, gazu, który rozluźnia naczynia krwionośne i tętnice. Kolagen jest rodzajem substancji podobnej do liny, wykonanej z serii pasm, zwanych fibrylami. Każdy fibryl kolagenowy ma co najmniej trzy zwoje i cztery poziomy strukturalne. Arginina z kolagenem może tworzyć wiązania estrowe.

Biotyna

Zrównoważona dieta jest kluczem do uzyskania odpowiednich ilości biotyny i kolagenu dla zdrowych paznokci. Niedobór jednego z nich może prowadzić do czerwonej, swędzącej skóry, przerzedzenia włosów i łamliwych paznokci. Ważne jest, aby uzyskać zrównoważoną ilość tych składników odżywczych poprzez zdrową dietę, ale suplementacja może również pomóc w niektórych przypadkach.

Biotyna jest witaminą z grupy B, która wspomaga wzrost nowych komórek w paznokciach. Promuje zdrowy wzrost komórek i pomaga w metabolizmie aminokwasów budujących białka. Na szczęście niedobór biotyny jest rzadki i można go uzupełnić poprzez suplementację.

Witamina E

Możesz pomóc swoim paznokciom odrosnąć zdrowo, nakładając na nie regularnie olej z witaminą E. Olej ten powinien być stosowany przed snem, ale jest również skuteczny w ciągu dnia. Najlepiej nakładać go przed snem, ponieważ łatwo się wchłania. Po tym należy umyć ręce, aby pozwolić mu w pełni wchłonąć się w paznokcie.

Witamina E pomaga również chronić paznokcie przed oparzeniami słonecznymi. Koi suchą skórę, a jej działanie przeciwzapalne łagodzi swędzenie. Pomaga również zapobiegać zespołowi żółtych paznokci, który może powodować ich łuszczenie się. Inną zaletą witaminy E jest to, że pomaga ona zapobiegać pękaniu paznokci i suchości skóry wokół łożyska.

Menopauza

Jeśli cierpisz z powodu łamliwych, suchych paznokci spowodowanych menopauzą, istnieje kilka możliwości przywrócenia im blasku i połysku. Zmiana stylu życia, medycyna alternatywna i leki mogą być pomocne w tym procesie. Należy jednak pamiętać, że wiele z tych zabiegów wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego ważne jest aby zacząć od podejścia naturalnego zanim zacznie się stosować opcje inwazyjne. Kilka przykładów takich opcji leczenia obejmuje przyjmowanie suplementów fitoestrogenowych, zmiany w diecie i ćwiczenia.

Ponieważ produkcja estrogenów spada podczas menopauzy, organizm ma mniej kolagenu, który wspiera skórę. Ten spadek kolagenu wpływa również na inne organy, w tym mózg, przewód pokarmowy i macicę. Ponadto kobiety doświadczające menopauzy często cierpią z powodu bolesnego stosunku i suchości pochwy. Kolagen

VERISOL pomaga w regeneracji paznokci poprzez stymulację komórek fibroblastów w warstwie skórnej. Pomaga również zwiększyć ogólne tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej. Efekty te pomagają poprawić elastyczność skóry i zmniejszyć zmarszczki. Ponadto, może również zwiększyć tempo wzrostu paznokci. VERISOL był badany w celu określenia, czy może promować wzrost paznokci i naprawiać łamliwe paznokcie.

Suplement ten zawiera peptydy kolagenowe, które są krótkołańcuchowymi białkami powstającymi w wyniku enzymatycznej hydrolizy natywnego kolagenu. Zwiększają one poziom kolagenu i elastyny i stwierdzono, że poprawiają zdrowie skóry i zmniejszają drobne zmarszczki. Składniki te wspomagają również tworzenie się zdrowej keratyny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *