Jak odnowić białe plamy na paznokciach

Jak przygotować się do zabiegu HydroFacial

Problem z białymi plamami na paznokciach jest często spowodowany urazem. Ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność podczas polerowania paznokci. To może je osłabić. Należy również zwrócić szczególną uwagę na okolice skórek, aby ich nie nadwyrężać. Jest to jednak tylko kilka powodów, dla których mogą Państwo mieć białe plamy na paznokciach.

Leukonychia

Białe plamy na paznokciach nie są oznaką niedoboru witamin lub minerałów, ale są spowodowane uszkodzeniem łożyska paznokcia. Plamy te, znane również jako leukonychia, pojawiają się jako białe linie lub kropki na płytce paznokcia. Mogą zniknąć lub wyrosnąć wraz z paznokciem, w zależności od ich przyczyny.

Jeśli zauważysz białe plamy na swoich paznokciach, pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza. Przyczyną może być brak wapnia w Twojej diecie. Być może będziesz musiał przyjmować suplement, który pomoże Twoim paznokciom ponownie rosnąć – informacja ta pochodzi od redakcji strony beautiful-skin.pl. Twój lekarz wykona również badanie krwi, aby potwierdzić przyczynę twoich białych plam.

Dieta bogata w warzywa i owoce może pomóc poprawić stan zdrowia i zmniejszyć ryzyko rozwoju białych plam. Jednak leczenie to może nie rozwiązać całkowicie przyczyny Twojego problemu. Jeśli pojawią się białe plamy, konieczna może być wizyta u dermatologa. Grzybicę paznokci można leczyć za pomocą leków doustnych lub leków miejscowych.

Inną częstą przyczyną powstawania białych plam na paznokciach jest uraz paznokcia. Unikaj zbyt mocnego polerowania paznokci, ponieważ może to uszkodzić płytkę paznokcia. Nie dociskaj też zbyt mocno skórek. Jeśli nie jesteś w stanie uniknąć urazu paznokci, możesz rozważyć zastosowanie lakieru na bazie wody, aby uniknąć urazu płytki paznokcia.

Inną możliwością jest infekcja grzybicza. W tym przypadku grzyb dostaje się pomiędzy łożysko paznokcia a paznokieć. Zwykle dochodzi do tego przez skaleczenie lub pęknięcie na palcu lub palcu u nogi. W takich przypadkach zaatakowany paznokieć odrasta. Możesz również spróbować doustnych leków przeciwgrzybiczych, w tym tabletek flukonazolu i itrakonazolu. Leczenie wymaga zwykle pełnego kursu leku.

Niedobór cynku

Istnieje wiele różnych powodów, dla których pojawiają się białe plamy na paznokciach. Wiele z tych przyczyn jest związanych z niedoborem witamin lub minerałów. Do najczęstszych przyczyn należą niedobory cynku i wapnia. Jednak białe plamy mogą być również spowodowane przez choroby serca, niewydolność nerek i łuszczycę. Jeśli podejrzewasz niedobór, lekarz może zalecić suplementy w celu leczenia podstawowego problemu.

Jeśli masz białe plamy na paznokciach, możesz mieć niedobór cynku. Niedobór cynku może prowadzić do zapalenia skórek, czyli martwego naskórka u podstawy paznokcia. Może on również prowadzić do infekcji w obszarze otaczającym paznokieć. Innym objawem niedoboru cynku jest pojawienie się linii Beau, które biegną poziomo przez paznokcie. Mogą Państwo również mieć linie Muehrcke’a, czyli podwójne białe linie.

Do innych objawów niedoboru cynku należą: okołopaznokciowe zapalenie skóry, zapalenie skóry okolicy łokciowej i paronychia. W ciężkich przypadkach wzrost paznokci może być opóźniony. Może również wystąpić hipoalbuminemia, czyli niski poziom cynku. Doustna suplementacja cynku może leczyć te objawy i poprawić rokowanie pacjenta.

Hipozincemia w okresie niemowlęcym może być spowodowana niewystarczającym spożyciem cynku lub zmniejszonym jego wchłanianiem. W niektórych przypadkach niedobór cynku może wystąpić również z powodu spożywania pieczywa pełnoziarnistego, które ma dużą zawartość fitynianów, co powoduje, że cynk jest nieprzyswajalny. Inne przyczyny niedoboru cynku to zły status socjoekonomiczny, anoreksja nervosa i wyłączne żywienie pozajelitowe.

Cynk jest podstawowym składnikiem odżywczym, który jest niezbędny w wielu procesach organizmu. Bierze udział w kilku procesach metabolicznych, w tym w trawieniu pokarmu. Cynk jest ważny w tych procesach, ponieważ wspomaga budowę białka i utrzymanie prawidłowej integralności tkanek. Cynk jest również ważny w tworzeniu komórek budujących kości i zapobiega ich rozpadowi.

Niedobór żelaza

Najczęstszą przyczyną białych plam na paznokciach jest uraz paznokcia, ale mogą być one również spowodowane przez pewne stany chorobowe, w tym anemię z niedoboru żelaza. Jeśli zauważysz liczne lub duże białe plamy na swoich paznokciach, powinieneś porozmawiać z lekarzem. Na szczęście białe plamy na paznokciach nie są oznaką poważnego stanu medycznego, ale nadal ważne jest uzyskanie dokładnej diagnozy.

Chociaż dokładny mechanizm powstawania koilonychii nie jest w pełni zrozumiały, niektóre czynniki mogą być w to zaangażowane, w tym słaby przepływ krwi do dotkniętego obszaru, obniżony poziom żelaza w komórkach nabłonka oraz nacisk mechaniczny. Na szczęście dostępne są możliwości leczenia tych schorzeń.

Jeśli stan ten pojawia się u niemowląt, może to wskazywać na zaburzenie genetyczne. Suplementy żelaza i zmiany w diecie mogą pomóc w łagodzeniu paznokci łyżeczkowych. Jednak suplementy żelaza muszą być przyjmowane dokładnie zgodnie z zaleceniami, w przeciwnym razie możesz nie być w stanie ich wchłonąć. Okresowe przyjmowanie zastrzyków z witaminą B-12 może również pomóc w leczeniu anemii.

Pomocne może być również badanie krwi. Jeśli masz niedobór żelaza, konieczne jest wykonanie badania krwi, aby sprawdzić jego poziom. Badanie krwi określi, czy organizm prawidłowo wchłania żelazo zawarte w Twojej diecie. Jeśli tak nie jest, lekarz może zalecić doustne suplementy żelaza lub żelazo dożylne.

Niezależnie od tego, czy masz łagodny czy ciężki przypadek niedoboru żelaza, ważne jest, abyś był szczery ze swoim zespołem opieki zdrowotnej. Należy jak najbardziej szczegółowo opisać swoją historię zdrowia oraz nawyki dotyczące diety i ćwiczeń fizycznych. Ważne jest, aby być prawdomównym, aby lekarz mógł postawić dokładną diagnozę.

Zakażenie grzybicze

Jeśli masz białe plamy na paznokciach spowodowane zakażeniem grzybiczym, możesz podjąć kilka kroków, aby się ich pozbyć. Po pierwsze, należy zażywać odpowiednie leki przeciwgrzybicze. Może on występować w postaci tabletek lub specjalnego lakieru do paznokci. Zazwyczaj leki przeciwgrzybiczne potrzebują około trzech do czterech miesięcy, aby zadziałać. Mogą one również mieć pewne skutki uboczne, takie jak nudności i biegunka. Należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania konkretnej porady.

Jeśli uważasz, że białe plamy na Twoich paznokciach są spowodowane infekcją grzybiczą, powinieneś udać się do lekarza. Infekcja grzybicza może dotknąć każdego, od niemowląt po osoby starsze. Infekcja ta jest bardzo zaraźliwa. Dotyka również częściej mężczyzn niż kobiety. Wyjaśnienie może trwać miesiącami, dlatego ważne jest, aby szybko podjąć działania. W ciężkich przypadkach może być konieczne usunięcie całego paznokcia.

Po pierwsze, należy unikać wystawiania paznokci na działanie ciepłego, wilgotnego środowiska. Zwiększy to szanse na rozwój infekcji grzybiczej. Innym sposobem zapobiegania infekcji grzybiczej jest unikanie noszenia butów ze skarpetami i trenerów przez dłuższy czas. Ponadto, utrzymuj stopy suche i wolne od potu.

Inną możliwością leczenia infekcji grzybiczej jest stosowanie leków przeciwgrzybiczych. Nie jest to jednak dostępne w ramach NHS i może wymagać kilku sesji w ciągu roku. Metoda ta jest również kosztowna i być może trzeba będzie ją powtarzać kilka razy. Przed wypróbowaniem tego leczenia należy skonsultować się z dermatologiem.

Białe plamy na paznokciach mogą być również spowodowane urazem paznokci. Należy unikać zbyt agresywnego polerowania paznokci i stosowania zbyt wielu warstw lakieru. Należy również zachować szczególną ostrożność w okolicach skórek, aby zapobiec urazom.

Niewłaściwa pielęgnacja paznokci

Jeśli zauważysz białe plamy na swoich paznokciach, ważne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego się one pojawiają. W niektórych przypadkach problem może być spowodowany uwarunkowaniami genetycznymi lub urazem. W takim przypadku należy udać się do dermatologa w celu przeprowadzenia kompleksowego badania i ustalenia planu leczenia.

Białe plamy na paznokciach są często spowodowane urazem łożyska paznokcia. W innych przypadkach przyczyną jest uszkodzenie paznokcia. Nieprawidłowa pielęgnacja paznokci może prowadzić do powstania białych plamek, a stan ten może być oznaką niedoboru składników odżywczych. Właściwa dieta może również pomóc, zwłaszcza pokarmy bogate w cynk.

Przyczyna białych plam na paznokciach jest często związana z niedoborem minerałów lub witamin. Konkretnie, niedobory cynku i wapnia są związane z tym schorzeniem. Może to być jednak również alergia lub inny problem zdrowotny. Nieprawidłowa pielęgnacja paznokci może również powodować białe plamy na paznokciach, zwłaszcza jeśli zbyt często nakładasz lakier do paznokci lub zbyt często go używasz.

Podczas gdy białe plamy na paznokciach są łagodne, mogą one wskazywać na niedobór witamin lub minerałów albo na uszkodzenie macierzy paznokcia. Właściwa pielęgnacja paznokci może wyleczyć te białe plamy. Nieleczone białe paznokcie mogą wskazywać na poważniejsze problemy zdrowotne. Jeśli masz osłabiony układ odpornościowy lub niedobór witamin, Twój lekarz może przepisać Ci specjalne suplementy diety, które skorygują ten problem.

Niewłaściwa pielęgnacja paznokci może spowodować pojawienie się na nich białych plamek. Na przykład, jeśli nie stosujesz kremu naprawiającego skórki, możesz doświadczyć białych plam na paznokciach. Niemniej jednak możesz spróbować domowych sposobów, takich jak nałożenie na paznokcie 5% octu destylowanego. Jest to kwaśny roztwór o właściwościach przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych, który można kupić online lub w sklepach ze zdrową żywnością.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *