Domowe sposoby na łuszczycę paznokci

Domowe sposoby na łuszczycę paznokci

Wśród domowych sposobów na łuszczycę paznokci pomocne może być przycinanie paznokci. Zapobiega to zranieniu paznokcia lub podniesieniu go z łóżka, a także może pomóc w zapobieganiu gromadzenia się pod paznokciem. Jednakże, łuszczyca paznokci może być spowodowana przez wiele czynników. Reakcje zapalne na urazy skóry mogą wywoływać zaostrzenia choroby. Dlatego też najlepiej jest unikać wszelkich urazów łożyska paznokcia, zwłaszcza tych związanych z wodą. Jeśli musisz pracować z wodą, noś bawełniane rękawiczki i używaj kremu nawilżającego, aby zapobiec pękaniu lub łamliwości paznokci. Należy również unikać używania ostrych przedmiotów do czyszczenia paznokci.

Kapsaicyna

Kapsaicyna to związek chemiczny znajdujący się w ostrych paprykach, który ma właściwości przeciwzapalne i pomaga kontrolować ból. Związek ten może być stosowany jako miejscowy krem lub maść na dotknięte obszary. Jednak użytkownicy powinni unikać stosowania kapsaicyny na uszkodzoną skórę lub oczy. Kapsaicyna może również pomóc w leczeniu objawów łuszczycy paznokci poprzez promowanie normalnego wzrostu paznokci. Inne domowe sposoby na łuszczycę paznokci obejmują biotynę, witaminę z grupy B, która pomaga w normalizacji wzrostu paznokci. Inny domowy środek na łuszczycę paznokci obejmuje sól z Morza Martwego, minerał z południowo-zachodniego regionu Azji. Moczenie dotkniętych obszarów w soli z Morza Martwego przez 10 minut kilka razy w tygodniu może przynieść pewną ulgę.

Jeśli łuszczyca jest ciężka, powinieneś odwiedzić dermatologa – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu Uroda i Moda. Twój lekarz zaleci Ci plan leczenia. Do najczęstszych metod leczenia łuszczycy paznokci należą leki stosowane miejscowo. Należą do nich sterydy, antralina, syntetyczna witamina D3, witamina A, leki modulujące wapń i inne rozwiązania dostępne bez recepty.

Olej z witaminy E

Olej z witaminy E jako domowy środek na paznokcie nie jest zalecany jako leczenie pierwszego rzutu. Chociaż może być skuteczny dla niektórych osób, olejki eteryczne mogą być drażniące dla skóry. Najlepiej jest porozmawiać z dostawcą usług medycznych przed użyciem jakiegokolwiek naturalnego środka na łuszczycę. Ponadto, leki ziołowe mogą wchodzić w interakcje z Twoimi obecnymi lekami. Nie jest również dobrym pomysłem używanie ich, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, lub jeśli masz jakiekolwiek istniejące wcześniej warunki medyczne. Ponadto, jeśli wystąpią efekty uboczne, natychmiast przerwij stosowanie.

Objawy łuszczycy paznokci obejmują przebarwienia paznokci i cienką linię krwi pod paznokciem. Może to również wpływać na zdolność do chodzenia lub używania rąk. Stan może się nawet pogorszyć, jeśli nie podejmiesz działań. Problem jest trudny do leczenia i może zająć kilka zabiegów, zanim całkowicie zniknie.

Możesz zastosować olejek z witaminą E jako domowy środek na łuszczycę, używając prostej mieszanki olejku z drzewa herbacianego. Najlepiej stosować ten olejek na noc, aby zapewnić skórze dobry sen. Olej będzie wnikał w skórę przez noc i może zmniejszyć zaczerwienienie i swędzenie.

Pływanie w Morzu Martwym

Sól z Morza Martwego ma działanie terapeutyczne i jest alternatywnym domowym środkiem na łuszczycę. Sól jest bogata w potas, magnez i wapń i jest świetnym sposobem na ukojenie swędzącej skóry i złagodzenie bólu.

To błoto ma wiele korzyści, w tym zmniejszenie bólu i stanu zapalnego. Może również pomóc osobom z łuszczycą i egzemą. Zawartość soli i związków chemicznych w błocie może pomóc Twojej skórze, a także może pomóc w leczeniu bólu i zapalenia stawów.

Wody Morza Martwego są bogate w minerały, w tym magnez, wapń, brom i potas. Pomagają one poprawić krążenie, zmniejszyć obrzęki i poprawić koloryt skóry. Sól może być również stosowana jako środek do kąpieli. Ludzie mogą używać soli z Morza Martwego i błota w domu, aby ukoić skórę.

Sól z Morza Martwego może pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i stan zapalny poprzez poprawę nawilżenia skóry. Zawiera bromek i cynk, które są skutecznymi środkami przeciwzapalnymi, które poprawiają zdrowie skóry. Sól pomaga również skórze poprzez poprawę krążenia krwi. Skutkuje to zdrowszymi komórkami skóry i mniejszą ilością łusek skórnych.

Prezerwatywy na palce

Prezerwatywy na palce mogą pomóc w kontrolowaniu objawów łuszczycy paznokci. Są one wykonane z wodoszczelnych materiałów, które zapobiegają rozwojowi otwartych ran i można je kupić online lub w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością. Są one również skuteczne w pomaganiu w zapobieganiu łamaniu się paznokci.

Objawy łuszczycy paznokci obejmują żółty lub brązowy kolor w łożysku paznokcia. Na paznokciu mogą również pojawić się ciemne plamy, które są widoczne przez płytkę paznokcia. W niektórych przypadkach paznokieć może odpadać, co jest stanem znanym jako onycholiza. Aby temu zapobiec, ważne jest regularne czyszczenie paznokci.

Poza domowymi sposobami na łuszczycę paznokci, powinieneś również starać się utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w swoim domu. Dla optymalnych rezultatów, staraj się utrzymać poziom wilgotności od trzydziestu do pięćdziesięciu procent. Jeśli jest to trudne, rozważ zakup nawilżacza. Nawilżacz będzie utrzymywał stały poziom wilgotności w domu, co jest szczególnie przydatne w miesiącach zimowych. Pomoże to zapobiec wysuszeniu skóry, co dodatkowo nasili objawy choroby.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *