Mikrodermabrazja – czy można ją wykonać na wszystkich częściach ciała?

Mikrodermabrazja - czy można ją wykonać na wszystkich częściach ciała?

Mikrodermabrazja to zabieg, podczas którego drobne kryształki są wdmuchiwane w skórę w celu usunięcia jej wierzchnich warstw. Proces jest szybki i nie wymaga przestojów. U niektórych osób może wystąpić niewielka suchość i zasinienie, które są przejściowe. Niektóre osoby mogą również odczuwać zwiększoną wrażliwość na słońce. Powinny one stosować filtry przeciwsłoneczne lub unikać ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu. Jeśli wystąpią jakiekolwiek komplikacje, należy skontaktować się z kliniką, w której wykonano zabieg lub skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli powikłania są poważne, należy udać się do najbliższego A&E.

Brak przestojów

Mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie wymaga czasu rekonwalescencji ani przestojów. Pacjenci mówią o przyjemnym doświadczeniu. Mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia lub zadrapania, które znikną same. Ponieważ po zabiegu mikrodermabrazji nie ma przestojów, nie zakłóca on codziennego życia.

Zabieg jest szybki i bezbolesny. Większość osób nie będzie potrzebowała żadnego znieczulenia miejscowego – element ten jest rezultatem badania ekipy serwisu beautysource.pl. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny. Może wystąpić pewien obrzęk lub zaczerwienienie wokół obszaru zabiegowego, ale ustąpi to po kilku godzinach. Skóra może być również sucha i różowa przez kilka dni. Aby tego uniknąć, należy nałożyć specjalny krem nawilżający na dotknięty obszar. Po zabiegu należy zastosować lekki krem nawilżający, aby zapobiec zaróżowieniu skóry. Produkty do pielęgnacji skóry również przedłużą efekty zabiegu.

Mikrodermabrazja jest skutecznym zabiegiem na wiele problemów skórnych. Chociaż mikrodermabrazja jest bezpieczna dla ciała, nie jest zalecana dla pacjentów z bardzo wrażliwą lub ekstremalną skórą. Jest zalecana dla zdrowego odcienia skóry i jest świetną alternatywą dla peelingów chemicznych. Jest to skuteczny sposób na skorygowanie przebarwień, poprawę wyglądu starzejącej się skóry i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Spersonalizowany plan zabiegów może pomóc Ci w osiągnięciu maksymalnych korzyści z zabiegów mikrodermabrazji.

Po zabiegu mikrodermabrazji pacjenci zazwyczaj są w stanie natychmiast powrócić do normalnych zajęć. Mogą oni wznowić codzienne czynności, w tym ćwiczenia. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale zniknie to w ciągu godziny lub dwóch.

Mikrodermabrazja jest nieinwazyjnym zabiegiem skórnym, który poprawia wygląd poszarzałej skóry. Zmniejsza również plamy starcze, przebarwienia i blizny potrądzikowe. Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest bardzo relaksujący. Najlepszą częścią mikrodermabrazji jest to, że nie ma żadnych przestojów.

Podczas gdy mikrodermabrazja jest najczęściej stosowana na twarzy, można ją również stosować na innych obszarach ciała. Jest ona również mniej inwazyjna niż inne techniki resurfacingu i nie wymaga przestojów. Wiele osób uważa, że jest to wygodny zabieg poprawiający ich wygląd.

Po mikrodermabrazji należy przez kilka dni unikać stosowania ostrych produktów do pielęgnacji skóry. Nałóż bogaty krem nawilżający na obszar poddany zabiegowi, aby zapobiec nadmiernemu złuszczaniu się skóry. Przez pierwsze 24 godziny unikaj również bezpośredniej ekspozycji na słońce. Jeśli jesteś uczulony na aluminium, powinieneś poinformować o tym swojego dostawcę. Podczas zabiegu skóra zostanie oczyszczona i może być wymagane noszenie okularów ochronnych.

Klinika Hillelson-Whipple akceptuje gotówkę, główne karty kredytowe oraz finansowanie leczenia przez CareCredit. Klinika oferuje również pakiet zniżkowy dla pacjentów. Nierzadko zdarza się, że po zabiegu mikrodermabrazji można zauważyć pewne obniżki kosztów zabiegów laserowych i diodowych.

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg, który usuwa wierzchnią warstwę martwych komórek skóry i poprawia jej przejrzystość. Zabieg jest najbardziej skuteczny w przypadku pacjentów z bliznami potrądzikowymi, drobnymi zmarszczkami, nierówną pigmentacją lub zatkanymi porami. Nie może jednak zlikwidować głębokich wgłębień na twarzy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *