Który peeling do ciała jest najbardziej oczyszczający?

Który peeling do ciała jest najbardziej oczyszczający?

Używanie peelingu na swoim ciele może być świetnym sposobem na usunięcie martwych komórek skóry. Ten rodzaj złuszczania jest idealny dla osób o wrażliwej skórze. Podczas gdy grube ziarna mogą być szorstkie i mogą powodować podrażnienia, drobniejsze ziarno jest mniej prawdopodobne, że spowoduje podrażnienia. Ważne jest, aby znaleźć peeling, który spełni potrzeby Twojej skóry i nie spowoduje podrażnień. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając peeling do ciała:

Złuszczający peeling do ciała

Niezależnie od tego, czy masz suchą, wrażliwą czy szorstką skórę, możesz znaleźć peeling do ciała, który będzie Ci odpowiadał. Niektóre są delikatne, a inne wykonane z chemicznych lub fizycznych środków złuszczających. Zanim zaczniesz kupować peeling do ciała, powinnaś wiedzieć, jaki masz typ skóry, ponieważ będzie on miał wpływ na wybrany przez Ciebie peeling.

Złuszczające peelingi do ciała stosuje się zazwyczaj dwa do trzech razy w tygodniu, w zależności od rodzaju skóry, jaką posiadasz. Jeśli masz skórę tłustą, najlepiej złuszczać ją co najmniej trzy razy w tygodniu, aby pozbyć się nagromadzonego sebum, które może powodować trądzik. Z drugiej strony, suchą skórę można złuszczać raz w tygodniu, chociaż zawsze należy stosować peeling do ciała z kremem lub balsamem do ciała, aby zapobiec wysuszeniu skóry.

Koraliki Jojoba

Koraliki Jojoba to wspaniały wybór na naturalny peeling ze względu na ich delikatne właściwości. Te koraliki są okrągłe i gładkie i wystarczająco twarde, aby usunąć martwe komórki skóry, a jednocześnie wystarczająco delikatne, aby nie uszkodzić skóry. Dodatkowo, perełki te mają delikatny, kokosowy zapach.

Naturalne Koraliki Jojoba to świetny wybór do peelingów do twarzy i ciała. Są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry i delikatnie złuszczą Twoją twarz i usuną martwy naskórek. Te perełki są również świetne do oczyszczania twarzy, ponieważ nie podrażniają skóry. Użyj perełek jojoba do peelingu twarzy jeden lub dwa razy w tygodniu. Nałóż peeling na wilgotną skórę i wykonaj go wokół ust i oczu. Następnie zastosuj tonik lub zwykłą pielęgnację twarzy.

Charcoal

Peelingi z węglem drzewnym to świetny sposób na pozbycie się martwych komórek skóry i poprawę jej ogólnego stanu. Oczyszczają one również pory i zmniejszają wypryski. Peelingi z węglem drzewnym mogą być również wzbogacone o inne składniki, takie jak oliwa z oliwek lub olej kokosowy. Składniki te są świetne dla skóry tłustej, ponieważ pomagają usunąć z twarzy nadmiar oleju i martwych komórek skóry.

Węgiel aktywny ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Wyciąga również bakterie i inne toksyny, co czyni go doskonałym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry. Jest szczególnie przydatny w przypadku skóry trądzikowej i zatkanych porów.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy jest chemicznym środkiem złuszczającym i może sprawić, że Twoja skóra stanie się czysta i miękka. Oczyszcza również nadmiar oleju ze skóry i zapobiega przyszłym wypryskom. Jednak kwas salicylowy należy stosować tylko w ilości wielkości ziarnka grochu, ponieważ zbyt duża ilość podrażni Twoją skórę. Podobnie jak w przypadku innych chemicznych środków złuszczających, najbardziej efektywne jest stosowanie kwasu salicylowego raz lub dwa razy w tygodniu.

Kwas salicylowy to beta-hydroksykwas pozyskiwany z kory wierzby. Jest znany ze swojej zdolności do usuwania zanieczyszczeń, zmniejszania produkcji sebum i rozpuszczania martwych komórek skóry. Jest również przeciwzapalny i może znacznie zmniejszyć wygląd trądziku.

Sól morska

Peeling z soli morskiej to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się martwych komórek skóry i naturalne oczyszczenie skóry. Można go wykonać przy użyciu oleju kokosowego lub oliwy z oliwek i grubej soli morskiej. Wymieszaj składniki razem i dobrze wstrząśnij przed użyciem. Użyj okrężnych ruchów i zastosować krem nawilżający po tym. Należy unikać zbyt mocnego szorowania, ponieważ może to być ścierne i spowodować uszkodzenie skóry.

Jeśli masz delikatną skórę lub nie jesteś przyzwyczajona do używania peelingów solnych, mogą być one dla Ciebie drażniące. Najlepiej unikać stosowania ich na rany lub podrażnioną skórę, ponieważ sól morska ma działanie kłujące.

Peeling cukrowy

Peeling cukrowy to naturalny peeling, który usuwa martwy naskórek i oczyszcza pory. To łagodna forma złuszczania i jest korzystna dla twarzy i rąk. Poprawia koloryt skóry i zmniejsza oznaki starzenia. Ponadto, scrub cukrowy jest dobry dla skóry wrażliwej, dlatego jest dobrym wyborem do złuszczania twarzy.

Peeling cukrowy to doskonały wybór dla skóry suchej lub normalnej. Nie zawiera wody ani konserwantów. Jedna filiżanka cukru i 3 do 5 łyżek oleju tworzy wspaniały peeling, który jest bezpieczny dla Twojej twarzy i ciała. Możesz go używać dwa lub trzy razy w tygodniu, aby zachować jego świeżość.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *