Jakie substancje chemiczne są używane do zabiegów mikrodermabrazji?

Jakie substancje chemiczne są używane do zabiegów mikrodermabrazji?

Jeśli chodzi o zabiegi mikrodermabrazji, możesz się zastanawiać, jakie substancje chemiczne są używane. Odpowiedź na to pytanie będzie zależała od tego, jaki typ skóry posiadasz. Na szczęście istnieje kilka bezpiecznych opcji do wyboru. W tym artykule omówiono kwas trójchlorooctowy (TCA), trójchlorohydrazynę (THC) i trójchloroetyloaminę (TEA).

Trichloroacetic Acid (TCA)

Kwas trójchlorooctowy, czyli TCA, to substancja chemiczna stosowana w zabiegach mikrodermabrazji. Jest on nakładany na skórę za pomocą aplikatora z końcówką bawełnianą lub gazą. Kwas wnika w skórę i pozostaje tam do momentu zneutralizowania go przez wodę lub wodorowęglan sodu. Zabieg TCA jest zwykle wykonywany przy użyciu niższego stężenia kwasu na początku zabiegu i stopniowo zwiększany w czasie.

Przed nałożeniem TCA pacjent jest oczyszczany wodą z mydłem. TCA jest nakładany równomierną warstwą na twarz, za pomocą aplikatora z bawełnianą końcówką. Pomiędzy aplikacjami musi upłynąć kilka minut, aby zneutralizować kwas i wygładzić skórę. Niedostateczne odmrożenie może wymagać powtórzenia zabiegu. Po zakończeniu zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort.

Peelingi TCA mogą powodować złuszczanie i zaczerwienienie skóry przez dwa do ośmiu tygodni. Skóra może być wrażliwa na słońce przez kilka tygodni. Istnieje szansa, że dotknięty obszar pozostanie czerwony przez kilka miesięcy. Niektórzy pacjenci będą wymagali antybiotyków lub kremu przeciwświądowego w okresie rekonwalescencji.

Peelingi TCA są również stosowane w przypadku blizn potrądzikowych i problemów z pigmentem. Są one skuteczne w redukcji blizn potrądzikowych i drobnych zmarszczek. Mogą również usuwać przebarwienia. Efekt złuszczania nie jest tak drastyczny jak w przypadku peelingów fenolowych, a okres rekonwalescencji jest zazwyczaj krótszy.

Trichlorohydrazyna (THC)

Mikrodermabrazja jest skutecznym sposobem na odmłodzenie i rewitalizację skóry. Procedura obejmuje zazwyczaj dwa zabiegi w miesiącu przez pierwsze dwa miesiące. Po tym okresie należy powtarzać proces co jeden do dwóch miesięcy, aby utrzymać pożądane rezultaty. Każdy zabieg poprawi również wygląd Twojej skóry.

Trichloroetylamina (TEA)

Mikrodermabrazja to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje drobne cząsteczki tlenku glinu lub wodorowęglanu sodu do usunięcia wierzchniej warstwy skóry. Może pomóc w poprawieniu wyglądu matowej skóry, nierównej pigmentacji, drobnych zmarszczek i blizn potrądzikowych. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga przestojów.

Tlenek glinu jest najczęściej stosowanym materiałem ściernym wykorzystywanym w zabiegach mikrodermabrazji. Jego szorstkie powierzchnie nie powodują reakcji alergicznych i są bakteriobójcze, co czyni go dobrym wyborem w leczeniu trądziku i innych chorób skóry. Inne popularne alternatywy obejmują kryształki chlorku sodu, kryształki tlenku magnezu i wodorowęglan sodu. Te alternatywy są mniej ścierne i tańsze, ale nie mają właściwości bakteriobójczych tlenku glinu.

Chociaż zabiegi mikrodermabrazji mają minimalne skutki uboczne, u niektórych osób po zabiegu może wystąpić różowa lub czerwona skóra. Jest to normalne i zniknie w ciągu kilku dni. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Pacjenci powinni unikać palenia i picia alkoholu przez 48 godzin po zabiegu. Należy również unikać ekspozycji na słońce przez trzy do sześciu miesięcy po zabiegu.

Typowy protokół leczenia obejmuje 5-8 sesji mikrodermabrazji w odstępie siedmiu do dziesięciu dni. Po zabiegu należy zastosować krem nawilżający lub filtr przeciwsłoneczny. Mikrodermabrazja może powodować wrażliwość skóry i może wymagać powtarzania zabiegów pielęgnacyjnych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *