Jakie są cechy charakterystyczne peelingu laserem frakcyjnym?

Jakie są cechy charakterystyczne peelingu laserem frakcyjnym?

Istnieje kilka zalet laserowego peelingu frakcyjnego do resurfacingu skóry. Obejmują one minimalny czas przestoju pacjenta, lepsze wyniki estetyczne i większą kontrolę nad wynikami leczenia. Zanim jednak zdecydujesz, czy frakcyjny peeling laserowy jest dla Ciebie odpowiedni, dowiedz się więcej o tym zabiegu. Ten artykuł zapewni Ci podstawowe zrozumienie peelingu laserem frakcyjnym.

Nieablacyjny resurfacing laserem frakcyjnym

Nieablacyjny laser frakcyjny resurfacuje skórę w ułamku czasu, pozostawiając otaczającą tkankę skórną nienaruszoną. Skraca to czas gojenia się leczonej skóry i przyspiesza proces przebudowy kolagenu. Czas przestoju przy resurfacingu laserem frakcyjnym jest minimalny i trwa od trzech do 14 dni.

Nieablacyjny laser frakcyjny resurfacuje skórę przy użyciu technologii lasera frakcyjnego, który bezpiecznie dostarcza ciepło do skóry poprzez tysiące mikroskopijnych kolumn. Laser jest bezpieczny w użyciu, a otaczająca go skóra pozostaje nieuszkodzona. Chociaż procedura ma wolniejszą poprawę wizualną niż ablacyjny resurfacing laserowy, wyniki są często trwałe i utrzymują się do roku.

Nieablacyjny resurfacing laserem frakcyjnym to doskonały wybór do usuwania zmarszczek i starzejącej się skóry. Zabiegi nieablacyjnego lasera frakcyjnego są również odpowiednie dla skóry z przebarwieniami i plamami. Ponieważ zabiegi te nie wymagają operacji, są doskonałym wyborem dla pacjentów, którzy chcą odmłodzić swoją skórę bez przestojów związanych z zabiegami z użyciem lasera ablacyjnego.

Nieablacyjne lasery frakcyjne mają niski wskaźnik powikłań. Jednak u niektórych pacjentów mogą wystąpić efekty uboczne. Efekty uboczne zabiegów nieablacyjnym laserem frakcyjnym są związane z energią i gęstością zabiegu. Zwiększona gęstość zabiegu wiąże się z przedłużonym rumieniem i hiperpigmentacją pozapalną (PIH). Ponadto u pacjentów z bliznami potrądzikowymi należy rozważyć wystąpienie polaserowego trądziku.

Nieablacyjny resurfaces laserem frakcyjnym może być wykonywany o każdej porze roku. Lekarze zalecają jednak zaplanowanie zabiegu na jesień lub zimę. Dzieje się tak dlatego, że skóra poddana działaniu lasera jest bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia słoneczne, dlatego unikanie ekspozycji na słońce po zabiegach jest korzystne.

Jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego, pacjenci powinni ujawnić wszelką historię medyczną, w tym leki, poprzednie zabiegi kosmetyczne, ekspozycję na słońce i wrażliwość skóry. Przeprowadzony zostanie również egzamin fizyczny, który pomoże określić, jakie zmiany można osiągnąć. Ważne jest, aby omówić te kwestie przed poddaniem się zabiegowi, aby upewnić się, że nie ma żadnych zagrożeń.

Nieablacyjny resurfacing laserowy może zmniejszyć zmarszczki, brązowe plamy, blizny potrądzikowe i drobne blizny. Ciepło generowane przez laser nieablacyjny stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Kolagen jest włóknistym białkiem, które odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Ten nowy kolagen pomaga przywrócić młody wygląd skóry. Dodatkowo, zabiegi frakcyjne mogą skrócić czas rekonwalescencji.

Minimalny czas przestoju pacjenta

Zabieg frakcyjnego peelingu laserowego wykorzystuje energię świetlną do ukierunkowania cząsteczek wody w skórze. Energia lasera jest następnie dostarczana do głębszych warstw skóry, gdzie może odmładzać kolagen. W rezultacie skóra twarzy staje się gładsza i bardziej napięta. Procedura ta wiąże się z najdłuższym czasem przestoju spośród wszystkich zabiegów złuszczania skóry, chociaż w przypadku łagodnych zabiegów można spodziewać się minimalnego czasu przestoju. Bardziej agresywne zabiegi mogą wymagać kilku tygodni przestoju.

ProFrakcyjny peeling laserowy jest doskonałą opcją leczenia różnych schorzeń. Ponieważ zabieg jest ukierunkowany na mikroskopijne obszary skóry właściwej, pomaga on napiąć skórę, znormalizować pigmentację i poprawić ogólny koloryt skóry. Ponadto, ponieważ leczenie laserowe koncentruje się tylko na małych fragmentach skóry, ból jest mniejszy, a gojenie szybsze.

Istnieje kilka czynników, które określają czas przestoju w przypadku peelingu laserem frakcyjnym. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że skóra składa się z 3 warstw: naskórka (najwyższa warstwa), skóry właściwej (środkowa warstwa) i podskórnej (dolna warstwa tłuszczu). Naskórek zawiera komórki produkujące pigment, zwane melanocytami. Skóra właściwa składa się z włókien kolagenowych i elastynowych. Kolagen w skórze właściwej jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania zmarszczek i linii mimicznych.

Wraz z pojawieniem się laserów CO2 zmniejszyło się ryzyko związane z zabiegiem, a czas przestoju jest bardziej możliwy do opanowania. Chociaż pacjenci mogą spodziewać się pewnego poziomu przestojów po każdym zabiegu, mogą je zmniejszyć, decydując o tym, jak agresywne ma być ich leczenie.

Po resurfacingu laserem frakcyjnym pacjenci mogą spodziewać się okresu przestoju trwającego od trzech do pięciu dni. Przez pierwsze kilka dni skóra będzie delikatna i może pojawić się na niej niewielki obrzęk lub stwardnienie. Zniknie to w ciągu około tygodnia. W tym czasie pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce.

Poprawa wyników estetycznych

Frakcyjny peeling laserowy to procedura, która może przynieść bardziej dramatyczne rezultaty w krótszym czasie niż tradycyjne peelingi chemiczne. Wykorzystuje on laser CO2, który wytwarza niezwykle wysoką energię w bardzo krótkich impulsach. Metoda ta nie uszkadza skóry i powoduje natychmiastowe efekty estetyczne.

Laser frakcyjny może być dostosowany do leczenia różnych poziomów skóry podczas tego samego zabiegu. Laser jest niezwykle bezpieczny i może być stosowany na wszystkich rodzajach skóry, w tym na najbardziej wrażliwej. Technika ta może być powtarzana w serii zabiegów, dlatego pacjenci mogą być zmuszeni do poddania się więcej niż jednej sesji. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku blizn potrądzikowych.

Naukowcy stwierdzili, że frakcyjny peeling laserowy może mieć pozytywny wpływ na elastyczność skóry. W badaniu stwierdzono, że 21 procent uczestników w grupie nieablacyjnej lasera frakcyjnego miało znacząco poprawioną elastyczność skóry. Natomiast duży odsetek osób w grupie radiofrekwencji bipolarnej nie wyraził opinii na temat efektów zabiegu.

Peeling laserem frakcyjnym jest mniej agresywny niż peelingi chemiczne, które mogą być zbyt ostre dla skóry. Zabieg może zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek i innych problemów estetycznych. Dermatolog z certyfikatem może pomóc w osiągnięciu pożądanych rezultatów. Certyfikowany lekarz będzie w stanie bezpiecznie przeprowadzić zabieg laserowego peelingu frakcyjnego.

Rezultaty peelingu laserem frakcyjnym mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Niektórzy pacjenci doświadczają zauważalnych rezultatów w ciągu kilku tygodni. Jednak inni pacjenci mogą potrzebować do jednego roku, aby zobaczyć zauważalne wyniki. Ponadto, niektórzy pacjenci mogą doświadczyć krótkiego czasu przestoju, co zależy od użytego lasera i jego ustawień w czasie leczenia.

Jedno badanie wykazało, że lasery frakcyjne mogą być skuteczne w redukcji cieni wokół oczu. W badaniu stwierdzono również, że zabieg zmniejszył pigmentację i inne oznaki starzenia. Autorzy badania stwierdzili również, że zabiegi laserem frakcyjnym mogą poprawić elastyczność skóry wokół oczu.

Lepsza kontrola nad wynikami leczenia

Zabieg peelingu laserem frakcyjnym to zaawansowany sposób leczenia różnych chorób skóry, w tym blizn potrądzikowych i starzejącej się skóry. Peelingi laserowe Fraxel mają nieablacyjną energię świetlną i są bezpieczne dla wszystkich typów skóry. Wyniki leczenia są stopniowe i optymalne w ciągu trzech do czterech miesięcy. Ten schemat leczenia pozwala skórze odzyskać i zregenerować zdrowe komórki skóry. Technika ta jest odpowiednia dla wszystkich części ciała, ale jest szczególnie korzystna dla szyi, klatki piersiowej i rąk.

Zaletą zabiegu peelingu laserem frakcyjnym jest lepsza kontrola nad wynikami leczenia. Zabieg jest bezpieczniejszy niż konwencjonalne procedury peelingu laserowego, ponieważ nie powoduje siniaków ani infekcji. Po zabiegu występuje jednak pewien obrzęk. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem na ten temat przed poddaniem się zabiegowi. Zabieg nie jest bolesny, a pacjent może wrócić do pracy zaraz po nim. Zabieg może pozostawić pewne blizny. Okres rekonwalescencji może trwać do jednego tygodnia. Po zabiegu pacjenci powinni stosować okłady z lodu oraz nakładać maści lub żele na skórę, aby zminimalizować wygląd miejsca zabiegu.

Frakcyjny peeling laserowy oferuje zwiększony poziom kontroli nad wynikami leczenia i krótszy czas rekonwalescencji niż konwencjonalny ablacyjny resurfacing laserowy. W porównaniu z resurfacingiem laserem CO2 o pełnym polu działania, peeling laserem frakcyjnym jest bezpieczniejszy i skraca czas rekonwalescencji. Może również przynieść wyniki porównywalne z rezultatami pełnopolowego resurfacingu laserem ablacyjnym bez ryzyka i działań niepożądanych z nim związanych.

Chociaż frakcyjny peeling laserowy jest ogólnie bezpieczny, należy wziąć pod uwagę wiele ograniczeń. Jego wielkość próby jest mała, a ponadto nie jest on zaślepiony, co może wpływać na ocenę satysfakcji pacjentów. Nie jest również zalecany u pacjentów z aktywnym bielactwem. Wyniki obecnego badania nie są ostateczne, dlatego ważne jest przeprowadzenie badań klinicznych u tych pacjentów.

System lasera frakcyjnego CO2 Fraxel re:pair wykorzystuje tę samą technologię, co tryb głęboki FX Encore. Dzięki czasom trwania impulsu od 0,15 do 3 ms Fraxel re:pair dostarcza energię do skóry szybciej i głębiej niż inne ablacyjne lasery CO2. Rękojeść FS20A może dokonać ablacji około 3% powierzchni skóry na jeden strzał lasera. W zależności od stanu pacjenta, może być konieczne wykonanie kilku zabiegów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *