Jeśli rozważasz mikrodermabrazję, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakich rezultatów możesz się spodziewać po jednym zabiegu. W tym artykule omówimy korzyści płynące z mikrodermabrazji, w tym szybki czas rekonwalescencji, natychmiastowe rezultaty i efekty uboczne. Ponadto dowiesz się o ryzyku związanym z zabiegiem.
Długotrwałe efekty mikrodermabrazji
Po zabiegu mikrodermabrazji można spodziewać się młodziej wyglądającej skóry ze zredukowanymi drobnymi liniami i zmarszczkami. Zabieg ten poprawia również teksturę skóry. Należy jednak pamiętać, że efekty tego zabiegu mogą nie utrzymywać się tak długo, jak byśmy sobie tego życzyli. Wyniki mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet roku, w zależności od indywidualnego pacjenta. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pamiętać o stosowaniu kremu nawilżającego po zabiegu.
Zabieg poprawia również strukturę skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu w skórze właściwej. To z kolei poprawia strukturę, napięcie i elastyczność skóry. Ponadto mikrodermabrazja może czasowo zwiększyć wchłanianie leków stosowanych miejscowo.
Szybka regeneracja
W przeciwieństwie do innych zabiegów laserowych na skórze, mikrodermabrazja wymaga niewielkiego lub żadnego przestoju po jednej sesji. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, a najczęstsze efekty uboczne są łagodne i przemijające. Nie wymaga znieczulenia ani sedacji, więc można od razu wrócić do swoich normalnych zajęć. Po zabiegu otrzymasz krem nawilżający, który pomoże skórze szybko się zregenerować. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych, w tym siniaków.
Sesja mikrodermabrazji może spowodować wzrost przepuszczalności skóry, zwiększając tempo naprawy skóry w warstwie rogowej. U świnek morskich skóra zregenerowała się po 12 do 24 h. Jednakże ta kinetyka może być opóźniona u ludzi ze względu na wolniejsze tempo gojenia się skóry.
Natychmiastowe rezultaty
Chociaż możesz nie widzieć natychmiastowych rezultatów po jednym zabiegu mikrodermabrazji, nadal możesz zauważyć radykalną poprawę struktury swojej skóry. Może być ona gładsza i bardziej napięta, a pory mogą wydawać się mniejsze. Dodatkowo, możesz zauważyć mniejszą ilość wykwitów trądzikowych. Należy jednak pamiętać, że wyniki są tymczasowe i może być konieczne przeprowadzenie kilku sesji mikrodermabrazji, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
Mikrodermabrazja działa poprzez usuwanie najbardziej zewnętrznych warstw uszkodzonej skóry, sprzyjając jej regeneracji. Jest ona stosowana przez wielu pacjentów w celach medycznych, w tym do redukcji blizn potrądzikowych i hiperpigmentacji. Jednak niektórzy ludzie szukają zabiegów mikrodermabrazji, ponieważ nie przeszkadzają im widoczne niedoskonałości i szukają poprawy wyglądu swojej skóry. Działa poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu i elastyny, które pomagają naprawić strukturę skóry.
Efekty uboczne
Mikrodermabrazja jest popularnym zabiegiem kosmetycznym, ale nie jest pozbawiona efektów ubocznych. Technika ta uszkadza warstwę rogową skóry za pomocą maleńkich kryształków i cząsteczek ściernych. Kryształki te mogą powodować podrażnienia, a nawet infekcje. U niektórych pacjentów występują nawet problemy z oddychaniem po przypadkowym wdychaniu kryształków.
Przed i po mikrodermabrazji ważne jest, aby chronić ten obszar produktami nawilżającymi. Pomoże to zapobiec wysuszeniu i łuszczeniu się skóry. Obszar ten powinien również pozostać poza zasięgiem bezpośredniego światła słonecznego przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Może to podrażnić skórę i spowodować zaczerwienienie. Może być również konieczne noszenie ochronnych okularów.
Pomimo skutków ubocznych udowodniono, że mikrodermabrazja jest skuteczna i bezpieczna. Zabieg pobudza również skórę do produkcji nowej warstwy kolagenu i elastyny.
Wymagania dotyczące zabiegu
Przed zabiegiem mikrodermabrazji pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce, kremów do opalania, woskowania i stosowania produktów złuszczających przez co najmniej trzy dni. Powinni również usunąć makijaż i dokładnie oczyścić twarz. Zabieg trwa na ogół około godziny. Zabieg wykonywany jest przez licencjonowanego specjalistę od pielęgnacji skóry. W niektórych stanach technik jest nadzorowany.
Zabieg mikrodermabrazji to niechirurgiczna procedura, której efektem jest gładsza, bardziej miękka skóra. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu technik oczyści skórę i nałoży krem nawilżający. Pacjenci powinni spodziewać się pewnego zaczerwienienia i tymczasowego dyskomfortu. Po zabiegu pacjent może potrzebować nie przebywać na słońcu przez kilka dni.
Podobne tematy