Jaki Scrub jest najlepszy dla skóry naczyniowej?

Jaki Scrub jest najlepszy dla skóry naczyniowej?

Istnieje wiele różnych rodzajów peelingów do twarzy dostępnych dla skóry naczyniowej. Niektóre środki złuszczające są delikatne i zawierają polihydroksykwasy. Inne zawierają chemiczne substancje złuszczające, takie jak niacynamid. Jeśli masz skórę naczyniową, będziesz chciała uniknąć nadmiernego szorowania.

Drobne granulki

Najlepsze kremy nawilżające oparte są na konsystencji drobnych granulek. Są one najlepsze dla skóry naczyniowej i mogą być stosowane na różnych rodzajach ran, także tych trudnych do zszycia. Granulki te dobrze dopasowują się również do nieregularnych ran i mogą pomóc w znalezieniu źródła krwawienia. Aby ich użyć, wystarczy załadować granulki do aplikatora.

Chemiczne środki złuszczające

Istnieje wiele różnych rodzajów chemicznych środków złuszczających, więc wybór odpowiedniego dla Ciebie zależy od rodzaju Twojej skóry. Jeśli masz tłustą i trądzikową skórę, najprawdopodobniej skorzystasz z kwasów AHA lub BHA, ponieważ kwasy te dobrze radzą sobie z odblokowaniem porów i poprawą kolorytu skóry. Należy jednak pamiętać, że kwasy te mogą również powodować lekkie przebarwienia skóry, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem ich stosowania dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy dla Twojego typu skóry.

Kwasy te działają poprzez obniżenie wiązań komórkowych pomiędzy komórkami skóry w skórze właściwej. Rozbijają również martwe komórki skóry i zmniejszają przebarwienia. Ale mogą też powodować, że Twoja skóra będzie wrażliwa na słońce, więc zachowaj ostrożność podczas ich stosowania. Ponadto ważne jest, aby po zastosowaniu chemicznego środka złuszczającego nawilżać skórę, ponieważ mogą one powodować uczucie suchości i napięcia skóry – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony kochamfootball.pl.

Złuszczanie chemiczne może być wykonywane przy użyciu różnych rodzajów kwasów i enzymów. Poszczególne rodzaje mają różne działanie. Alfa-hydroksykwasy (AHA) dobrze sprawdzają się w przypadku skóry naczyniowej, natomiast beta-hydroksykwasy (BHA) są najlepsze dla skóry wrażliwej. Zawierają one większe cząsteczki, które są bardziej skuteczne w rozbijaniu komórek powierzchniowych i minimalizują głębokość penetracji.

Oprócz chemicznych środków złuszczających, możesz również wypróbować fizyczne środki złuszczające, które ręcznie usuwają zewnętrzne warstwy skóry. Mogą one jednak być szorstkie dla skóry wrażliwej i nie wnikają tak głęboko jak chemiczne środki złuszczające. Chemiczne środki złuszczające można sklasyfikować jako powierzchowne, średnie lub głębokie, co różni się w zależności od stężenia kwasu i pH.

Kwas glikolowy jest jednym z najczęściej stosowanych kwasów w produktach do pielęgnacji skóry. Kwas glikolowy ma najniższą strukturę molekularną, dlatego dobrze radzi sobie z usuwaniem najbardziej zewnętrznej warstwy komórek skóry. Pomaga on również skórze zatrzymać wodę poprzez zwiększenie produkcji glikozaminoglikanów.

Ważne jest, aby unikać nadmiernego złuszczania, ponieważ może to spowodować, że skóra będzie zbyt sucha i wrażliwa. Nadmierne złuszczanie może powodować zaczerwienienia, stany zapalne, suchość i wypryski. Może również powodować infekcje. Złuszczanie chemiczne należy wykonywać w niskim stężeniu i stopniowo zwiększać jego siłę.

Po wykonaniu peelingu chemicznego należy zaplanować około dwóch tygodni przerwy. W okresie rekonwalescencji Twoja skóra będzie wyglądała na opuchniętą i zaczerwienioną. Może również swędzieć lub być szorstka. U niektórych osób po zabiegu pojawiają się pęcherze. Nie są to jednak częste efekty uboczne.

Objawy nadmiernego szorowania

Nadmierne złuszczanie może prowadzić do reakcji skórnych, w tym zaczerwienienia, swędzenia i opuchlizny. Górna warstwa naskórka pełni funkcję bariery ochronnej przed zanieczyszczeniami środowiskowymi, a gdy ta warstwa jest uszkodzona, skóra jest bardziej wrażliwa na czynniki drażniące. Nadmierne złuszczanie usuwa również zdrowe komórki skóry i lipidy, które pomagają skórze zachować wilgoć. Bez odpowiedniego nawilżenia, na skórze mogą pojawić się drobne linie i zmarszczki.

Nadmierne złuszczanie skóry twarzy może prowadzić do pękania naczynek. Skóra na twarzy może stać się czerwona, fioletowa lub rdzawa z powodu przebarwień spowodowanych hemosyderyną. Ślady te są często trwałe, ale odpowiednie leczenie może ograniczyć szkody.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *