Czym zmyć lakier do paznokci

Czym zmyć lakier do paznokci

Podczas usuwania lakieru do paznokci, możesz zastanawiać się, czym go zmyć. Możesz spróbować zmywacza do paznokci na bazie acetonu lub alkoholu, lub możesz nawet użyć lakieru do włosów lub oleju. Cokolwiek wybierzesz, musisz pamiętać o środkach ostrożności. Zanim jednak spróbujesz czegoś nowego, przeczytaj te wskazówki dotyczące usuwania lakieru z paznokci.

Zmywacz do paznokci na bazie acetonu

Jeśli chcesz usunąć lakier do paznokci bez pozbawiania ich naturalnych olejków, powinnaś poszukać zmywaczy do paznokci bez acetonu. Są one nie tylko szybkie w działaniu na lakier do paznokci, ale również nie pozbawiają paznokci i nie pozostawiają suchych skórek. Należy jednak unikać stosowania zbyt dużej ilości acetonu, ponieważ może on uszkodzić łożysko paznokcia.

Chociaż zmywacze do paznokci na bazie acetonu nie zabarwiają większości tkanin, mogą być bardzo szorstkie dla pościeli. Ponieważ aceton jest substancją chemiczną, pościel wykonana z jedwabiu i poliestru raczej nie przetrwa rozlanego płynu. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić rodzaj tkaniny przed użyciem zmywacza na pościeli. Możesz również spróbować potraktować plamę starym ręcznikiem przed użyciem zmywacza na bazie acetonu.

Podczas gdy aceton jest ogólnie uważany za bezpieczny do codziennego użytku, nie powinien być używany przez osoby o wrażliwej skórze lub z podrażnieniami skóry w przeszłości. Może on również powodować infekcje w dłoniach lub paznokciach. Dodatkowo pozostawia na paznokciach nieprzyjemny zapach. Pamiętaj więc, aby zmywacz na bazie acetonu stosować tylko do paznokci, które nie są pokryte akrylem, żelem, szelakiem lub SNS.

Jeśli często używasz lakieru do paznokci, możesz rozważyć użycie zmywacza zawierającego soję zamiast acetonu. Preparat na bazie soi będzie znacznie łagodniejszy dla Twoich dłoni i paznokci i nie będzie podrażniał wrażliwej skóry. Poza tym, chusteczki na bazie soi są zazwyczaj wykonane z naturalnych składników. Mogą być również bardziej ekologiczną opcją, ponieważ ulegają biodegradacji.

Zmywacz do paznokci na bazie acetonu może uszkodzić Twoją wątrobę, nerki i układ nerwowy. Chociaż aceton jest naturalnym produktem ubocznym rozkładu tłuszczu w ludzkim organizmie, jest substancją niebezpieczną dla osób z uszkodzeniem nerek lub wątroby. Może również uszkodzić mózg i układ nerwowy.

Podczas gdy zmywacze do paznokci na bazie acetonu mogą usunąć lakier szybciej i skuteczniej, może on być twardy dla płytki paznokcia i skóry otaczającej paznokieć. Pozbawia on również paznokcie wszelkiej wilgoci i olejków.

alkohol do pocierania

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na usunięcie lakieru do paznokci, spróbuj zmieszać sok z cytryny i biały ocet, oba zawierają kwasy, które mogą usunąć lakier do paznokci. Zmieszanie tych dwóch składników razem jest sprawdzonym sposobem na usunięcie lakieru bez uszkodzenia paznokci. Namocz palce w roztworze przez około 15 minut, a następnie wyszoruj je wacikiem. Kwas cytrynowy zawarty w cytrynie pomoże zmiękczyć lakier do paznokci i ułatwi jego zmycie.

Chociaż alkohol może być używany do usuwania lakieru do paznokci, nigdy nie należy go używać na paznokciach. Alkohol może powodować oparzenia chemiczne i podrażnienia, gdy wejdzie w kontakt ze skórą. Ponadto może on powodować wysychanie paznokci i skórek, co nie jest dobre dla zdrowia.

Inną metodą usuwania lakieru do paznokci jest nałożenie na paznokcie acetonu. Aceton ma takie same właściwości jak alkohol, ale jest znacznie silniejszy. Może on również rozpuścić klej i olej, i jest skuteczny do głębokiego czyszczenia. Jednak ta metoda może być czasochłonna i niechlujna.

Możesz również użyć środka do dezynfekcji rąk, aby usunąć lakier do paznokci. Wiele środków do dezynfekcji rąk zawiera alkohol i może zabić bakterie i zarazki na Twoich rękach. W pewnym stopniu usunie on również lakier do paznokci, jeśli procent alkoholu jest wystarczająco wysoki. Ale powinieneś unikać używania alkoholu do usuwania żelowego lakieru do paznokci. Alkohol w środkach do dezynfekcji rąk nie jest wystarczająco silny, aby usunąć lakier do paznokci. Ponadto utrudnia on usunięcie lakieru do paznokci.

Jeśli nie chcesz używać środków do higieny rąk, możesz użyć pasty do zębów. Jednak ta metoda może odwodnić Twoje paznokcie i skórki. Może również spowodować uszkodzenie otaczającej skóry. Dlatego warto używać pasty do zębów, która zawiera octan etylu.

Innym skutecznym sposobem usuwania lakieru do paznokci jest nadtlenek wodoru. Ten rodzaj substancji chemicznej jest powszechnie stosowany jako łagodny środek antyseptyczny i dezynfekujący. Wymieszaj oba składniki w proporcji 1:1 i namocz w nim paznokcie na dziesięć minut. Po tym czasie użyj wacika, aby wytrzeć roztwór z paznokci. Ta metoda może nie być tak skuteczna jak inne metody, ale jest szybsza i łatwiejsza. Lakier do włosów

Lakier do włosów może być używany do usuwania lakieru do paznokci na dwa sposoby. Po pierwsze, spryskaj go z odległości około ośmiu do dziesięciu centymetrów. Następnie pozwól mu wyschnąć przez 30 sekund. Pamiętaj, aby nigdy nie stosować zbyt dużo lakieru do włosów, ponieważ może on sprawić, że paznokcie będą tłuste.

Używając lakieru do włosów do tego celu, chcesz użyć takiego, który ma większą zawartość alkoholu. Lakier bez alkoholu nie będzie w stanie usunąć plam. Możesz również rozpylić lakier do włosów bezpośrednio na poplamione miejsce. Gdy wyschnie, możesz użyć pęsety, aby je usunąć. Musisz jednak pamiętać, że lakier do włosów jest również bardzo wysuszający i należy go dokładnie spłukać przed ponownym nałożeniem.

Inną alternatywą dla lakieru do włosów jest spray do ciała. Podobnie jak dezodorant w sprayu, lakier do ciała może również usunąć lakier do paznokci. Możesz go nałożyć na paznokcie za pomocą wacika. Gdy wyschnie, możesz posmarować to miejsce sprayem i usunąć lakier. Należy jednak pamiętać, że lakier do włosów zawiera te same substancje chemiczne, co lakier do paznokci i nie powinien być pozostawiony na paznokciach przez dłuższy czas.

Lakier do włosów sprawia również, że paznokcie wysychają szybciej niż w przeciwnym razie. Aby zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza należy trzymać lakier w odległości około 8 do 10 centymetrów od dłoni. Następnie należy zmyć paznokcie mydłem. Następnie spróbuj użyć płynu do mycia rąk, aby pozbyć się resztek lakieru do paznokci.

Oprócz lakieru do włosów, innym produktem domowym, który może usunąć lakier do paznokci jest ocet. Ocet jest podstawowym składnikiem większości domowych potraw, ale działa również jako skuteczny odplamiacz. Należy go nałożyć 15 razy na poplamione miejsce przed zastosowaniem lakieru do włosów. Jeśli zrobisz to z powodzeniem, powinieneś być w stanie usunąć lakier do paznokci z dywanu.

oil

Oil to świetny sposób na zmycie lakieru do paznokci. Może być świetną alternatywą dla użycia acetonu, który może być szorstki i wysuszający dla skóry. Nakładanie oleju na paznokcie może również pomóc w usunięciu plam, podobnie jak nakładanie pasty do zębów na dotknięty obszar. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj naturalnego oleju lub formuły bez pięciu.

Olejki eteryczne z cytrusów są świetne do zmywania lakieru do paznokci. Zawierają one naturalne właściwości antybakteryjne, a także mają podnoszący na duchu zapach. Cytrusowe olejki eteryczne są również świetne do odświeżania paznokci i poprawiania nastroju. Aby użyć cytrusowego olejku eterycznego, wymieszaj dwie do czterech kropli w dwóch uncjach alkoholu lub białego octu. Nie wystawiaj paznokci na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez co najmniej 12 godzin po zastosowaniu tego roztworu.

Oliwa z oliwek to kolejny doskonały naturalny sposób na usunięcie lakieru do paznokci. Jest bogata w naturalne olejki do skóry i pomaga paznokciom wchłonąć więcej wody. Lepiej też amortyzuje lakier do paznokci. Możesz również użyć oleju MCT, który jest stałym olejem kokosowym pochodzącym z zimnej wody morskiej. Jeśli jednak martwisz się o zarazki, unikaj używania narzędzi do nakładania lakieru do paznokci.

Nadtlenek wodoru to kolejne skuteczne rozwiązanie do usuwania lakieru do paznokci. Jest szeroko stosowany w produktach kosmetycznych i może rozjaśnić skórę. Może pomóc w usunięciu toksyn i usunąć lakier z paznokci. Należy jednak pamiętać, że nadtlenek wodoru może podrażniać skórę. Jeśli używasz go do paznokci, upewnij się, że dokładnie spłukujesz.

Olejek do skórek to kolejny świetny sposób na utrzymanie zdrowych i błyszczących paznokci. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na skórę wokół paznokci i wmasować ją. Olejek może być nakładany za pomocą kroplomierza lub pędzelka i może być stosowany codziennie przed snem lub kiedy tylko masz trochę wolnego czasu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *