Czym charakteryzują się skórki od czekolady?

Czym charakteryzują się skórki od czekolady?

Podczas tworzenia czekolady ważne jest, aby znać jej właściwości fizyczne. Obejmują one jej pochodzenie, składniki i smak. W tym artykule przyjrzymy się jak sprawdzić czy czekolada jest temperowana. Możesz również sprawdzić jej twardość, rozprowadzając cienką warstwę na papierze pergaminowym i pozostawiając ją na kilka minut. Jeśli czekolada jest wystarczająco twarda, by odkleić się od pergaminu, to znaczy, że udało Ci się ją zahartować.

Składniki

Obieranie czekolady to sztuka, której można się nauczyć. Pierwszym krokiem jest zdobycie kilku skórek od cytrusów i oddzielenie połowy z nich. Dzięki temu czekolada będzie mniej gorzka. Aby temperować czekoladę, musisz umieścić skórki na termometrze cukierniczym. Kiedy jesteś gotowy, aby rozpocząć obieranie czekolady, powinieneś zostawić ją w lodówce na około godzinę przed obieraniem.

Skórka pomarańczowa powinna być elastyczna i lepka, ale nie klejąca. Po schłodzeniu skórki możesz obtoczyć ją w cukrze pudrze i zanurzyć w czekoladzie. Aby czekolada była lśniąca i lepka, możesz ją temperować przed zanurzeniem w niej skórki pomarańczowej – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu weselnemedia.pl. W ten sposób uzyskasz gładkie, błyszczące pstryknięcie, nie dopuszczając do stwardnienia czekolady.

Po gotowaniu skórki pomarańczowej przez około 10 minut, powinna ona wyglądać na półprzezroczystą. Po tym czasie należy umieścić skórkę pomarańczową na drucianym stojaku nad blachą do pieczenia i przykryć folią. Gdy czekolada nieco ostygnie, dziecko może zanurzyć w niej paski skórki pomarańczowej. Gdy czekolada będzie już twarda, paski należy schłodzić na drucianym stojaku.

Smak

Obieranie czekolady może być zabawą dla całej rodziny. Nie tylko ładnie wygląda, ale także nadaje czekoladzie niepowtarzalny smak. Wyobraź sobie kawałek pomarańczy oblany ciemną czekoladą. Trudno będzie się oprzeć temu kuszącemu smakołykowi! Co więcej, możesz nawet spróbować oblanych czekoladą skórek pomarańczy!

Ciemna czekolada i skórka pomarańczowa dobrze do siebie pasują. Mają kontrastujący smak, który jest zaskakująco gładki i złożony. Skórka pomarańczy jest gorzka, ale czekolada równoważy jej smak. Cukierki są dostarczane w zamykanej torebce, zawierającej około ćwierć funta cukierków.

Właściwości fizyczne

Czekolada to słodki przysmak, który jest jednocześnie słodki i trudny do obrania. Właściwości fizyczne peelingu czekoladowego są określane przez trzy czynniki. Pierwszym czynnikiem jest kolor. Rzeczywisty kolor czekolady może nie być taki sam jak w skali barw CIE. Czynnik ten jest zależny od skali CIE L*, a* i b*. Zmiana wartości L oznacza jasność, natomiast zmiana wartości a oznacza czerwoność.

Za pomocą TGA zbadano zachowanie termiczne składników kakao do temperatury 900degC w atmosferze azotu. Co ciekawe, dwa najniższe piki temperaturowe wskazywały na obecność mniej stabilnych krystalitów, a wyższe piki temperaturowe na obecność bardziej stabilnych form. Niemniej jednak wszystkie trzy zastosowane temperatury były optymalne dla masy czekoladowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *