Czy peeling przeciwtrądzikowy pomaga?

Czy peeling przeciwtrądzikowy pomaga?

Częstym pytaniem wśród osób cierpiących na trądzik jest „Czy peeling przeciwtrądzikowy pomaga?”. Peeling jest powszechnym sposobem oczyszczania zablokowanych porów. Jednak zatory, które powodują powstawanie wyprysków, występują głęboko w mieszkach włosowych, gdzie peeling do twarzy nie może dotrzeć. Ponadto, peelingi do twarzy są szorstkie dla skóry – część ta została przygotowana przez zespół serwisu tylkopiekni.pl.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy jest silnym składnikiem przeciwtrądzikowym. Rozbija wiązania między komórkami skóry i stymuluje proces złuszczania. Odblokowuje również pory. Jest skuteczny w leczeniu zaskórników i białych wągrów. Według Schuellera trzy główne czynniki przyczyniające się do powstawania trądziku to nadmierne przetłuszczanie się skóry, zatkane pory oraz bakterie P. acnes.

Kwas salicylowy wnika głęboko w skórę, aby rozpuścić martwe komórki skóry. Pomaga również rozluźnić klejenie komórek skóry i usuwa nadmiar oleju. Efektem jest świeża, jaśniejsza cera. Kwas ten ma również właściwości przeciwzapalne, co czyni go cennym składnikiem peelingu przeciwtrądzikowego.

Kwas salicylowy jest bezpiecznym składnikiem w leczeniu trądziku, jeśli jest stosowany prawidłowo i w odpowiednim stężeniu. Jednak niektóre kobiety mogą doświadczyć łagodnego złuszczania po zastosowaniu kwasu salicylowego na skórę. Jest to tymczasowy efekt uboczny i ustąpi w ciągu kilku tygodni. Należy pamiętać, że kwas salicylowy nie powinien być stosowany w połączeniu z innymi składnikami, które mogą być szkodliwe dla Twojej skóry.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest jednym z najczęściej stosowanych naturalnych składników w leczeniu trądziku. To delikatnie złuszcza skórę podczas głębokiego oczyszczania go. Przy codziennym stosowaniu, ten naturalny środek na trądzik pomoże Ci pozbyć się trądziku i zapobiec przyszłym wypryskom. Zmiękcza również i pielęgnuje skórę mieszaną. Jeśli masz skłonność do trądziku, soda oczyszczona pomoże Ci oczyścić skórę i zapobiegnie pojawieniu się blizn potrądzikowych.

Oprócz tego, że jest świetnym środkiem złuszczającym, soda oczyszczona ma również właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Podczas gdy czysty składnik może być dość szorstki na skórze, możesz rozcieńczyć go w wodzie, aby stworzyć pastę, która jest łagodna, ale skuteczna. Po nałożeniu pasty na dotknięte obszary, po prostu pozostaw ją na 15 do 20 minut przed zmyciem. Pasta obkurczy Twoje pory, zapobiegając zatykaniu ich przez brud.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to świetny peeling przeciwtrądzikowy, który można stosować w postaci czystej lub zmieszanej z produktami. Robinson zaleca nakładanie olejku z drzewa herbacianego na suchą skórę za pomocą wacika. W przypadku skóry wrażliwej należy rozcieńczyć go wodą lub aloesem. Można go również stosować w peelingu z innymi naturalnymi składnikami, takimi jak proszek z łupin orzecha włoskiego, cukier, olej kokosowy oraz Neem i nagietek.

Kolejną wielką zaletą stosowania olejku z drzewa herbacianego jako peelingu anty-acniowego jest to, że wnika on głęboko w pory skóry i dezynfekuje je. Ponieważ zawiera terpeny, olejek z drzewa herbacianego hamuje rozwój szkodliwych bakterii na skórze. Dodatkowo przyspiesza proces gojenia się skóry trądzikowej.

Plum

Peeling przeciwtrądzikowy Plum zawiera składniki bezpieczne dla Twojej skóry, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Jego celem jest pomóc Ci osiągnąć czystą, świecącą skórę bez ostrych środków chemicznych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najlepiej stosować ten peeling w połączeniu z pielęgnacją przeciwtrądzikową.

Plum Green Tea Gentle Revival Face Scrub to niewysychająca formuła na bazie zielonej herbaty, która delikatnie złuszcza skórę. Posiada granulki z łupin orzecha włoskiego i miękkie perełki celulozowe, które pomagają osiągnąć czystą, pozbawioną oleju skórę. Zawiera również antyoksydanty, zieloną herbatę i ekstrakt z lukrecji.

Biotique

Biotique to naturalna linia produktów kosmetycznych, która wykorzystuje autentyczną indyjską medycynę tradycyjną, zaawansowaną dzięki najnowocześniejszej szwajcarskiej biotechnologii. Firma jest pionierem w badaniach nad pięknem od ponad 25 lat i opracowała szereg produktów, które pomagają wyeliminować problemy skórne. Produkty te są wykonane z naturalnych składników botanicznych i nie zawierają żadnych substancji chemicznych ani konserwantów. Są również przyjazne dla środowiska i nadają się do recyklingu.

Biotique Bio Chlorophyll Oil Free Anti-Acne Scrub zawiera chlorofil, zieloną substancję występującą w roślinach, która jest skutecznym antyseptykiem. Zawiera również wodorosty i algi, które pomagają obkurczyć pory i zmniejszyć widoczność plam. Ponadto Bio Chlorofil jest nawilżający i zawiera gumę arabską, aby utrzymać skórę miękką i elastyczną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *